Onko lupa valittaa lapsiperheen elämän raskautta, jos on tieten tahtoen hankkinut
Kommentit (13)
Kyllä mä ainakin voivottelen jos siltä tuntuu!
Eipähän tarvitse teidän kakaroita katsella,( kun ne jää tekemättä) kun se lapsiperhe elämä ei ole sitä vaaleansinistä arkea mitä mainostetaan. ;-)
Eri juttu sitten kuka ottaa tosissaan tai jaksaa yleensäkään kuunnella... En minä ainakaan valita ku miehelleni siitä ettei osallistu tarpeeksi. Miksi pitäisi valittaa muille, mitä siitä muka hyötyy?
mutta en viitsi kuunnella. Suomessa on tehokkaita ehkäisykeinoja käytössä, ja jokainen aikuinen voi ihan itse säädellä lapsilukuaan ja lasten ikäeroa.
Ei tarvitse joka potan kaatumisesta hermoilla heillekään, kun purkaa tunteita aikusten korville.
t, 3
Tulevia sairauksia ja sen sellaista.
Jos kaiken ennakoisi, ei tekisi lapsia ollenkaan, eikä koskaan astuisi jalalla kotiovesta pihalle.
Minäkin valitan, vaikkei edes ole mitenkään kamalan tiukkaa. Se auttaa jaksamaan sitä lasten kränäämistä ja pysymään aina rauhallisena heidän kanssaan, kun välillä ruikutan jollekin aikuiselle.
Sitäpaitsi minusta se on suorastaan merkki siitä, että kuulun äitien klaaniin. Minusta äidit valittavat aina.
ja edelleen uskon näin.
Meillä lapset 6,5 ja 4.
9
oli sitten lupaa tahi ei. Lapset 1, 2 ja 3v, ihan tarkoituksella tehty nopsaan.
Minkäs minä sille voin että toivoin helppoa vauva-aikaa, ja sainkin kaksoset. Joten eipä ole aina mahdollista säädellä lapsilukua.....sekä sen rankkuutta, sillä kaikki ei aina mene niinkuin on ajatellut
oli sitten lupaa tahi ei. Lapset 1, 2 ja 3v, ihan tarkoituksella tehty nopsaan.
ainakaan tällä palstalla.