Saako Lapin hiihtokeskuksissa naisilta helposti?
Kertokaapa miehet kokemuksianne.
Olen ehkä menossa miesporukalla Leville keväämmällä ja kiinnostaisi kuulla tositarinoita, ei fantasioitanne..
Kommentit (29)
käytännössä Rukalla, Tahkolla,Himoksella ja Syötteellä ne kerrat kun olen hiihtokeskuksissa ollut. En harrasta laskettelua kovin paljon ja matkustelen pääosin ulkomailla...Noissa ei ole kummoinenkaan meno päällä ollut , kun niissä olen käynyt. Siksi vain kiinnostaa.
Sanoisinko, että nauran sulle :D
Menehän Leville levittelemään!!!
Sanoisinko, että nauran sulle :D
enkä usko että tulen koskaan menemäänkään. Ylihinnoiteltu enkä keksi syytä mennä vaikka olisi halvempi. Ehkä sä voisit valaista mua, mitä mä olen menettänyt?
on kyllä näköjään tavallisen vaikeaa saada asiallisia kommentteja mihinkään.
Naisena olen kyllä Levillä saanut niin lapinpojan kuin etelänmiehenkin parrua joka kerta ja muutenkin meno on siellä ollut aika riehakasta. Uskoisin et sullakin tärppää, jos et nyt aivan toivoton tapaus ole. Lapinpoikien asenteella vaan rohkeesti uusille apajille.;))
nainen 32v
nauttinut seksistä siellä? Kannattiko? Ovatko naisystäväsi olleet samoissa puuhissa?
Siispä täytyy mennä kokeilemaan. Olen viiskymppinen "hyvätapainen ja -kuntoinenkin" mies...:)
Joo ja tietyllä kaveri, tai naisporukalla ollaan oltu siellä ja kaikilla on varmasti olut halutessaan "kivaa". Toki myös on aina sellaisia matkassa, jotka eivät ole sillä mielin matkaan lähteneetkään. Kevättalvella on yleensä sattunut juuri paljon niin, että on ollut myös paljon mies porukoita, joko työn, tai harrastusten merkeissä ilman perheitään.
Olen ollut myös helmi-maaliskuulla, eli hiihtolomien aikaan ja silloin meno on rauhallisempaa, kun paikalla ollaan paljon lomailemassa perhekunnittain, niin eron kyllä huomaa. Tosin silloinkin lapinpojat kun vievät parketille, niin kyllähän sen hidasta tanssiessa saa alavatsaansa vasten tuntea, mitä lapinherkkua ois tarjolla.
nainen 32v.
Ei voi kehua. Pari kertaa vuodessa käyny ja sen verran ruma olen että olen säästynyt aviorikokselta. Kyllä siellä sopivasti on vapautunutta tunnelmaa kuten 22h risteilyllä, mutta ei kyllä ihan sentään ehdottelemaan tulla. Rahaa tai lihaksia pitää olla. Tavismiehellä ei varsinaisesti pelkoa.
Maksullisissa en kävisi, mutta eipä ole ollut kyllä tarjollakaan. Outoa..
No miehessä vikaa pahasti jos ei Levin yöstä naista naitavaksi löydä :) Mulla kyllä aina joku helmi (ainakin yöllä) on tarttunut matkaan yö seuraksi .Hox Levillä naiset juodaan kauniiksi :))
Itse käyn siellä lasten kanssa enkä ehdi baareihin, mutta silti siellä on mua yritetty pokata useammankin kerran....hauskin kerta oli se, kun olin sukset kainalossa menossa hiihtämään murtsikkaa erittäin anti-seksikkäissä hiihtovarusteissani, ja joku iloinen jatkoilta tulija yritti pokata mut vielä siinä mökkitiellä *reps*
ku pallaksel paritellaa ja ylläksellä vast yritellää
haluu panna yrjöilevää kuset housuissa olevaa suomalais muijaa,itse olen aina kohteliaasti kieltäytynyt kiitos ei tällä kertaa.
nettitreffilla etukateen joka on menossa samaan aikaan? Voisit valita rauhassa ja ei tartte tyytya juoppoihin.
Itse olisin hyvinkin kiinnostunut tuollaisesta viikon hiihto/seksi lomasta sopivan miehen kanssa. Koko aikaa en tietenkaan miehelle uhraisi, mutta useamman illan kylla.
Omat kuluni makasaisin itse.
Eiköhän laiteta keväälle jo hiihtolomat vetämään? Toki nyt ehtii vielä vaikka ruskallekin.
sivakkamies
kuka näitä kolmen vuoden takaisia asiaoita jaksaa etsiä.
Googlehaulla löytyy. Kyllähän Lapista saa, koska siellä on paljon naisia ja miehiä, jotka ovat kyllästyneet oman paikkakunnan tarjontaan ja ulkopaikkakuntalaisen ei tarvitse olla kovinkaan kummoinen, että kelpaa.
Hiihtokeskuksista en tiedä mutta kaverini kanssa käydään joka vuosi lestadiolaisten suuressa kesätapahtumassa, Suviseuroissa. Emme kuulu siihen herätysliikkeeseen mutta käymme siellä vain ja ainoastaan hyvien panojen takia ja niitä on runsaasti. Ihmeen moni naispuoleinen ottaa huikat pullosta ja antaa persettä kun on kortsut matkassa, saavat kerrankin nauttia seksistä ilman pelkoa raskaaksi tulemisesta. Punkku ja kossu kelpaa hyvin sillä aikaa kun perheen iskä on lapsikatraan kanssa teltassa hoilaamassa.
Suviseurat on mun kesän kohokohta.
Ette ilmeisesti ole kuulleet Lapin kiimaviikoista?
Netistä löytyy runsaasti aineistoa syvempään tutkiskeluun.
Nimim. Kiimaviikoilla kolmesti kisaillut
Sanoisinko, että nauran sulle :D