Miehet - millainen on hyvä suikkari?
Voiko taidon opetella? En oo koskaan ottanu suihin....
Kommentit (20)
[quote author="Vierailija" time="12.08.2014 klo 21:15"]en ole kunnon suikkaria vielä saanut,voisit harjoitella mun jormalla.
tv. mies 40v
[/quote]
Tohon ikään ..miks et oo
Voit opetella taidon. Oma avovaimoni oppi kun aloin suhteeseen hänen kanssa. Hän ei aiemmassa liitossa ollut koskaan ottanut suihin, mutta minun kanssa suhteessa suihinotto tuli vähintään jokaviikkoiseksi.
Parhain kokemus (ja yksi parhaimmista seksikokemuksistani yleensä) kun hän otti suikkiin Tunisiassa kesälomallamme. Kroppani värisi kun laukesin siellä hänen suuhun.
Se vaatii herkkyyttä ja rauhallista tunteikasta imemistä. Opit kun harjoittelet.
Varmaan riippuu miehestä, mutta omani ainakin tykkää kun hoitelee välillä kielellä, välillä kokonaan suuhun, kutittelee nielua, sylki toimii liukkarina kun välillä auttaa kädelläkin jne :) ei se nyt mitään tähtitiedettä ole. Tekee sitä mikä hyvältä tuntuu ja me ollaan sitten muuten kuin itse aktin aikana puhuttu tykkäykset ja no-no:t läpi myöskin.
Miksikään syväkurkuksi ei tarvitse harjoitella, kumppamin kanssa menee muuten sängyssä hyvin niin se tulee ihan luonnostaan, ei mihet mitään pornotähteä halua.
Mutta jos en saa miestä laukeamaan? Tarkoittaako se automaattisesti että olen huono?
Kannattaa kysyä harrastekumppanilta. Paras on sellainen, josta huomaa että.nsinen haluaa oikeasti tuottaa nautintoa kumppanille
Kun mä olin nuorena mielenterveystoimistossa töissä, niin siellä kielenkäytössä suikkari tarkoitti itsemurhaa tai siihen liittyvää käytöstä (suisidi-sanasta)...
No onhan tästä Cosmot sun muut vinkkejä täynnä, hyvä ylilautalainen. Itse opiskelin80-luvulla Reginasta ja otin suihin mieheltä, jonka kanssa menetin neitsyyteni. Seuraava kundi olikin poikaystäväni pidempään ja siinä sit treenattiin puolin ja toisin, sama homma seuraavan poikakaverin kanssa ja sitä seuraavan, josta tuli avomieheni. Kun se pitkä suhde loppui ja alkoi kahden vuoden bailauskausi, tuli taas treeniä uusien miesten kanssa.
Olen saanut aina kehuja suihinottotaidoistani. Tärkeää on pitää siitä oikeasti ja kuulostella miehen tuntemuksia, että milloin kannattaa hidastaa, milloin nopeuttaa, milloin jopa mahdollisesti keskeyttää hetkeksi, ettei mies laukea. Kun suun otetta vaihtaa, leuat eivät puudu ja pystyy imemään ja nuolemaan pitkään. Tärkeää on paitsi imeä, myös käyttää kieltä ja silläkin tavalla leuka ei väsy liikaa. Mies voi edesauttaa tilannetta peseytymällä, ajamalla karvat (ei mene karvoja suuhun) ja asettumalla makuulleen ja antamalla naisen hoidella. Miehen ei tule pitää päästä kiinni tai työntää lantiotaan voimakkaasti. Seurauksena on se, että kyrpä menee liian syvälle ja naiselle tulee oksennusrefleksi, parhaassa tapauksessa laatat sänkyyn.
T. Akateeminen 39 v.
Kulli kurkkuun että nainen oksentaa.
Paras on sellainen jossa nainen osaa lukea miehen reaktioista mikä tuntuu parhaalta ja toimii sen mukaan...itse tykkään hitaan rauhallisesta tyylistä: aloita kevyesti nuollen pitkin vartta ja terskan ympäri. Kiusottele tarpeeksi pitkään ennen kuin otat munan kokonaan suuhun, jatka rauhallista tahtia ja hyväile palleja samalla ja mene mielellään sormilla vähän sinne "takaovellekin" käymään. Sitten kun mies jo vähän kiemurtelee kiimasta lisää vähän kerrallaan tahtia samalla kadellä runkaten ja kasseja hieroen....ja kun mies laukeaa ota ihmeessä kaikki suuhun. Toinen aika kiihottava tapa on ottaa vaan muna suuhun miehen seisoessa ja imeä pitkään ja hartaasti koskematta käsillä mihinkään...kumma kyllä tosi kiihottavaa, varsinkin peilin edessä suoritettuna niin että molemmat näkee kunnolla.
paras suihinotto.
tähän on helppo vastata. Sellainen joka tehdään omasta halusta, kiimassa.
Sen kyllä huomaa jos nainen haluaa tuottaa mielihyvää toiselle.
oma, yksi parhaista suihinottokokemuksista on - sain vaimolta kerran suihkussa ollessa, mitään sen enempää virittelemättä hän polvistui eteeni ja alkoi työstää minulle erektiota ja hoiteli minut loppuun koskematta kertaakaan penikseeni. Se vain oli huikea !
Hyvä suikkari on ehdottomasti toisen miehen suorittama syväkurkku lutkutusäänillä ja antaumuksella suoritettuna...sori naiset...jos tänne naiset edes kirjoittelee.
[quote author="Vierailija" time="14.08.2014 klo 14:57"]
paras suihinotto.
tähän on helppo vastata. Sellainen joka tehdään omasta halusta, kiimassa.
Sen kyllä huomaa jos nainen haluaa tuottaa mielihyvää toiselle.
oma, yksi parhaista suihinottokokemuksista on - sain vaimolta kerran suihkussa ollessa, mitään sen enempää virittelemättä hän polvistui eteeni ja alkoi työstää minulle erektiota ja hoiteli minut loppuun koskematta kertaakaan penikseeni. Se vain oli huikea !
[/quote]
miten sä sen teit, ettei koskenut penikseen?
Ja miten onnistuu samalla käsillä hoitelu jos vehje suussa? Kuulostaa käytännössä vaikeelta :D
Aku ankka ottaa hyvin roopelta poskeen.
en ole kunnon suikkaria vielä saanut,voisit harjoitella mun jormalla.
tv. mies 40v