Maailma on avoin, oletko sinä?
Huomasinpas tuossa av-puolta lukiessani, että nykypäivän naiset näkyvät jakavan toosaansa vähän kaikille. Siinä on käyty läpi mongolit ja afrikaanot, vain esimerkkinä ilmaistakseni.
Olenko ainoa, jota jotenkin inhottaa se joka paikassa jakaminen? Erityisesti ne naiset, jotka luettelevat naineensa sen kymmenen erimaalaisen kuin suomalaisen kanssa tuntuvat jotenkin... likaisilta?
Olen itse nainen ja en olisi uskonut, että minua tällainen asia hetkauttaa. Mutta toivon, että tyttäreni eivät kulje maailman ympäri naimassa minkäväristä ja -näköistä miestä tahansa. Saa tuomita vapaasti. :)
Kommentit (2)
aktiivinen seksiharrastus tee kenestäkään likaista. Eikä se, että nai jonkun muun kuin suomalaisen kanssa.
Olen kanssasi täysin samaa mieltä.
Itse en oo nainu muuta ku suomalaista ja itse asiassa en kovin montaa sellaistakaan... Enkä koe jääneeni kovin paljosta paitsi :)