Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttakaa edes joku

Vierailija
16.10.2012 |

Liittyy tämä asia jotenkin seksiin, pakko se on nyt tännekkin laittaa koska sekoan kohta. Eli jos joku voisi auttaa, olisin helpottunut. Kuukautiseni alkoivat viimeviikon torstaina(4.10.) klo 23.00 ja aloitin e-pillereiden käytön tiistaina (9.10). Mietityttää että aloitinko pillerit oikein koska laskujeni mukaan tuo tiistai päivä olisi ollut kierron 5.päivä jolloin pillerit pystyisi aloittamaan, vuoto oli tuona päivänä kyllä melko niukkaa mutta kumminkin ajattelin että eivät ne vielä olleet loppuneet kokonaan. Nyt siitä on viikko siis kun aloin syömään pillereitä, olen käyttänyt kondomia tähän päivään asti, ja tänään olin yhdynnässä ilman kondomia. Kysymys kuuluu, voinko olla raskaana vai onko pillereiden ehkäisyteho jo toiminnassa? En osaa miettiä muutakuin tätä asiaa ja se ahdistaa kovasti.. apua kaipaan suuresti!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä oot onneton rysä,miten me täällä voitas tetää ootko paksuna tai et ole,jos ooot tosi tollo et lopetat kuukatisien ajaks pillerit?????

Vierailija
2/3 |
19.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaks pointtia:



1. Kondomia kannattaa käyttää vaikka pillerikuuri onkin menossa.



2. Raskaustestit on keksitty, apteekkin mars.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pillerien ehkäisyteho alkaa heti samana päivänä kun sen ottaa ja nyt jo viikko mennyt. Pillerien aloittaminen aiheuttaa usein alussa voimakkaita mielialan vaihteluja ja herkkäitkuisuutta. Jos epäilet raskautta niin hae testi. Jos olet raskaana niin tee abortti jos ei lapsi sovi sun kuvioihin. Näin tällä erää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yhdeksän