Millaista on hyvä porno sulle?
Millaisista pornoleffoista tykkäät?
Lähinnä kiinnostaa, että saako joku mies oikeasti kiksit 2000-luvun jenkkipaskoista, siis niistä pahimmista joissa on karvaton ja leikelty pillu naisilla, pystyt silikonipallot, järkyttävän pitkät tekoripset ja sitten viagrakulliset miehet panee niitä suuhun takaraivosta kiinnipitäen ja kuivana kakkoseen yms? Meikki, korut ja moni muu tälläytyminen on aika turn off seksissä.
Itse saan parhaat fiilikset aika normikamasta, amatööriporno on hyvää jossa nainenkin saa yleensä haluamaansa seksiä. Kauniiden naisten masturbointisessiot ovat kauniita katsella, nautin usein ajatuksesta kuin se toinen saa orkun siellä kameran edessä.
80-luvun leffat on OK koska niissä naisilla on usein kiihottavat tuuheat häpykarvoitukset. Ovat jollain tavalla aikuisemman näköisiä kuin muovirintaiset posliinitoosat.
Kommentit (12)
Aidontuntuinen porno kiihottaa, mikään muovinen ja kliininen ei. En tykkää ns. täydellisistä naisista (saati miehistä!), inhoan pallomaisia silikoneja ja korneja tatskoja/lävistyksiä, liian kovaa meikkiä sekä feikki-voihkintaa + hengen vetämistä huulet törölään hampaiden välistä.
Tykkään aidoista, leikkisistä (mutta ei nauravista, se tappaa fiilikset) pareista joilla on kemiaa keskenään. Jos kyse on jostain erikoisemmasta kohtauksesta, esim. piiskaus tms., kokemus ja aito nautinto on välttämätöntä. On kamala katsoa feikkiä, tässäkin. Myöskin epärealistiset asetelmat ja liiallinen esileikki yhdistettynä tylsään yhdyntään eivät nappaa. Peruskuvio "kouritaan naista-mies saa suihinoton-yhdyntä pimppiin-yhdyntä pyllyyn-mällit naamalle" on oksettavan tylsä enkä jaksa katsoa sitä sitten ollenkaan.
Mistä sitten pidän? No, suht estottomista kohtauksista, joita ei ole lavastettu liikaa. Naisen kasvoja en heterona välitä katsella, tykkään mielummin point of view'sta. Poikkeava tai jopa shokeeraava porno (laittomuuksien rajalla) on makuuni, etenkin jos nainen pakotetaan tekemään kaikkea epämiellyttävää miehelle. Eläinporno, pissaporno jne, menee välillä. Yleensä rajumpi seksi, creampiet ym. ovat sellaisia, mitä jaksan katsella, kunhan ylläolevista ehdoista valtaosa täyttyy.
Porno on nykyisin tosi vastenmielistä. Näyttelijät eivät nauti työstään, vaan homma on kuin katsoisi jotain läähättävää ja tekovoihkivaa koneistoa käynnissä. Filmeissä näytetään väljäski nussittuja ja punaisia peräreikiä, mällejä roiskitaan ympäriinsä. suuhun tungetaan sormia ja varpaita. Vedetään hiuksista ja puristetaan kaulasta. Naisilla usein vedet silmissä, eli näyttää lähinnä kidutukselta. Kamera tungetaan sentin päähän elimistä, kyrpiä työnnetään piluun ja persuksiin jopa kaksin kappalein per(s)aukko . Pitävätkö ihmiste oikeasti tällaisista filmeistä, jota netin pornosivustot tulvillaan? Hyi olkoon! 70-luvun retroporno on mielestäni parempaa ja realistisempaa. Mikä mahtaa olla seuraava askel pornoteollisuudessa, kun ihmiset turrutetaan niin, että mikään ei enää riitä.
..niin se ei varmaan enää olisi pornoa laisinkaan.
No mä oonkin nainen, en tiedä oliko naisten mielipiteet kiinnostuksen kohteena.
Mä EN halua nähdä:
- naisten alapäitä (eikä miehissäkään se alapää ole keskeisin juttu)
- teennäisiä maneereja (naamalle roiskimiset, ylinäytellyt ilmeet ja voihkimiset, hokemat, aneemiset perseelle läpsimiset...)
- lähikuvaa penetraatiosta
- rumia miehiä
- mekaanista suorittamista
Mä HALUAISIN nähdä:
- hyvännäköisiä miehiä (ja jos naisia niin nekin kauniita)
- aitoa eroottista latausta ja jännitettä, tietyllä lailla sensuellia meininkiä silloinkin kun se on rajumpaa
- luontevaa etenemistä seksiin
Eli mä haluaisin sekä estetiikkaa että erotiikkaa, pornossa en ole törmännyt kumpaankaan.
kun yleensä ja tai ainakin itsellä porno on puolilaitonta touhua vaimolta salaa, niin ei siinä juuri kauheusarvoja mietitä.
Estetiikkaa että erotiikkaa, siinähän se tuli. Yleensä pätkät eivät ole "juonella" pilattu. Sellaiset, joissa olisi vähän juonentynkää, ehkä historialliset pukudraamat parhaat, eli joissa edes yritetään muutakin kuin kohdan 1-10 vakiomaneeripätkä.
P.s
Tuota persuuksille läpsimistä ei kyllä ymmärrä. Tietääkö kukaan tositarinaa, jossa nainen olisi IRL pitänyt tuollaisesta tempusta.
Mä sanon naisena että älkää missään nimessä katsoko pornoa jos se tuo teille noin kovia fobioita.
Se kiihottaa ja valun vuolaasti. Vuoden päivät mieheni kaveri on ollut mukana sängyssämme noin kerran viikossa. Seksielämämme on taivaallista sen ansiosta, kaikki haluamme jatkaa tällä tavalla.
Mervi 39
No muutama linkki olis kiva saada niihin aidon oloisiin ja kiihottaviin pornopätkiin. Kaikki mitä itse löydän tuntuu olevan roskaa. N32v
laittaa jos tänne saisi, mutta viestit kai poistetaan?
No muutama linkki olis kiva saada niihin aidon oloisiin ja kiihottaviin pornopätkiin. Kaikki mitä itse löydän tuntuu olevan roskaa. N32v
Mä sanon naisena että älkää missään nimessä katsoko pornoa jos se tuo teille noin kovia fobioita.
Voi hyvänen aika. Eihän porno ole tosielämää, tottakai pornossa näytellään jonkinverran 30%. Jos pornon katseliat huomaisi senkin että kyllä siellä nautitaan puolin ja toisin. Meille on tärkeää se mielekkyys mitä niissä tehdään, itse pidän kovasta pornosta kiihotun ihan hemmetisti. Voi sitä seksin paljoutta ja missävaan ja mihin aikaan vaan ja miten vaan.
Tuota persuuksille läpsimistä ei kyllä ymmärrä. Tietääkö kukaan tositarinaa, jossa nainen olisi IRL pitänyt tuollaisesta tempusta.
Tietää. Useampikin on sattunut kohdalleni. Sopivassa tilanteessa ja sopivassa tunnelmassa kivaa.
Tää esimerkki on erittäin kärjistetty!
Erilaisilla pornosivuilla on erilaisia gategorioita vaikka
kuinkapaljon.
Väitän että kaikille löytyy sopivaa katsottavaa, jos yhtään
pornonkatsomisesta välittää.
Niin kovaa pornoa mitä laillisesti on saatavilla. Jos naisetkin valuu mahlaa niitä katsoessa, niin täytyyhän niiden kiihottaa. Minua kiihoittaa sellainen kun naiselle työnnetään kättä sisään kun toinen miehistä nussii suuhun. Tosin olen plondi mutta hyvän-näköinen terhakkarintainen ja meikattuna kuulemma seksy pakkaus. En vedä navettavatteita päälle. N38