Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Vauvan yskästä?

Vierailija
16.05.2006 |

Meidän nelikuukautinen köhii, sellanen kuiva yskä, joka kuulostaa siltä, että käy kurkkuun... Onko pienen lapsen yskän hoitoon muuta keinoa kun höyryhengittely? Mitään yskänlääkettä ei varmaan saa antaa, ainakaan ilman lääkärin lupaa? Onkos mitään väliä, miten usein höyryhengittelee? Jatketaanko normaaliarkea vai tehdäänkö jotain " erityisjärjestelyjä" ? Esim. onko ulkoilu ok?

Kiitos, jos joku osaisi neuvoa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Höyryhengitystä voi antaa niin usein kun tarve vaatii. Jos yskä haittaa nukkumista, kohota sängyn pääpuolta. Myös esim. märät pyykit antavat kosteutta huoneilmaan ja helpottavat yskää. Ulkoilu riippuu paljolti ilmasta, mutta jos kuumetta ei ole, voi mielestäni vaunujen suojassa hyvin ulkoilla, kunhan on riittävästi vaatetta.

Vierailija
2/2 |
16.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytyy vissiin jättää tällle päivälle suunniteltu kaupunkireissu väliin, vauva kun ei oikein viihdy vaunuissa niin olisi kannettu repussa... Pitää pestä illalla pyykkiä ja laittaa sitten makkariin kuivamaan=)

Kiitos!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla