1v10kk kuumeessa kolmatta päivää.. Juo, mutta ei syö... Kannattaako huolestua?
AINOA mikä uppoaa ja paljon on kokeiltu ovat rusinat(???), jotka puolestaan sit pistävä masun plörölle, mustikkakeittoa suostuu myös IHAN PIKKUISEN maistamaan.
Kommentit (6)
mulle lääkäri sano et ei haittaa vaikka lapsi on kolmekin päivää syömättä kuhan saa nestettä
Juotettiin kaupan mehukeittoa, sitä meni purkki päivässä. Kannattaa kokeilla, on kuitenkin vitamiinejä ja nestettä.
Olin huolestunu syömisestä, mutta kun jaksoi leikkiä koko ajan ja oli vilkas, niin ei siinä sitten mitää hätää tullu missään vaiheessa. Kannattaa varmaan välttää liiallista ruuan tuputusta. Mieluummin antaa vaivihkaa leikin ohessa, vaikka hedelmän palaa yms.
Vierailija:
mulle lääkäri sano et ei haittaa vaikka lapsi on kolmekin päivää syömättä kuhan saa nestettä
eli vellillä ja maidolla. Kuumeessa on hyvä ja tärkeää nesteytys
ollut, ei ole syönyt 4 päivään mitään, kaikkea ollaan kokeiltu mikään ei mene juo vain maitoa sitäkin max 6 dl vrk:ssa tänään söi kaks lusikallista ruokaa en tiedä mitä tehdä, virkeän oloinen kyllä on
ehkä se tästä alkaa sujumaan
pikaisia paranemisia teille vaan terveisin kohtalontoverit
en olisi huolissani. Kerran vein 4-kuista kuumepotilasta lääkäriin, ja hän totesi, että sen ikäinen voi olla 3 vrk 39 asteen kuumeessa ennen kuin kannattaa viedä näytille. Sinun lapsesi jo sen verran isompi ja kun kerran juo, ei pitäisi olla hätää. Pikaista paranemista!