Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Meseilijät?

21.03.2006 |

Moniko meseilee sukulaisten kanssa? Onko teidän mielestä se hyvä keino pitää yhteyttä? Ootteko jääneet koukkuun meseilyyn?



Mä en aina jaksais vastata, kun joku haluaa aloittaa keskustelun, mutta sitten onkin hyvä vaihtaa statusta esim. " poissa" . Teettekö te muutkin näin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ainakin myönnän välillä toimivani samoin; jos en halua keskustella, niin laitan tilakseni juuri esim.poissa. Itse olen ainakin huono aloittamaan keskustelua. Mutta ei se kai sitä tarkoita, ettei olisi voinut ottaa niitä sukulaisia tai muita ihmisiä mesetyslistalleen. Kerran itse saa päättää keskusteleeko vai ei.

Vierailija
2/2 |
21.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on sukulaistenkin kanssa meseilyä ja skypekin hankittu. Mutta mutta, en ymmärrä, että jos et jaksa niitten sukulaistesi kanssa meseillä, miksi olet sitten ottanut heidät mesepiiriisi jos pitää laittaa tilakseen poissa, ettei tarvitse jutella heidän kanssaan..!?



Tosin onhan mesessäkin kirjoittamattomat käyttäytymissäännöt, että voi välillä vuoron perään odotella toisen aloittavan keskustelun. Oli vaan omituisesti kirjoitettu tuo sinun ilmaisusi..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla