Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hiivatulehdus

22.04.2006 |

Lääkäri totesi mulla sisätutkimuksen yhteydessä hiivatulehduksen, siis ihan silmämääräisesti. Sain siihen ohjeeksi ostaa kuurin apteekista , ja ostin halvimman kolmen emätinpuikon kuurin, joka ei auttanut. Niinpä sitten eilen neuvolan ohjeiden mukaan ostin eilen toisen merkkisen kolmen puikon kuurin ja aloitin sen heti perään. Nyt huolestuttaa, onko kahdesta peräkkäisestä kuurista jotain haittaa, jos vaikka kyseessä onkin joku muu kuin hiivatulehdus. Onko kellään tietoa asiasta? Viikkoja on koossa 15+3.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
22.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta jos kyseessä ei ole hiiva - ei siitä ole myöskään hyötyä. Kaikille ei sitten pelkästään ne puikot auta vaan yhdistelmähoito - puikot ja voide on parempi.



Hassua kyllä sinänsä, että lääkäri vain totesi hiivan käsin - olisihan sen voinut myös perään todeta labrassa. Itselläni lääkäri myös totesi tuossa ensimmäisessä lääkärinkäynnissä hiivan - mutta laittoi myös lähetteen labraan, jotta varmistetaan, että varmasti on kyseessä hiiva (eikä esim. joku bakteeritulehdus). Oli muuten sitten ihan elämäni ensimmäinen hiivatulehdus - siksi en sitä itse osannutkaan edes epäillä... Hassua sinänsä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla