Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pelan alkuinfosta saadut lappuset....

01.11.2005 |

kävimme pelan alkuinfossa, josta saimme lapppusia mukaan. Tällä lomakkeella ilmoittaudutaan neuvontaan. Näihin pitää kirjoittaa myös omista vanhemmista, sisaruksista, lapsuudesta, kouluajasta jne. Onko tämä tehtävä nyt sitte jo se ku kerrotaan omasta elämästä vai tuleeko neuvonnassa sitte erikseen vielä laajempi tehtävä. Eli kannattaako meidän kovin tarkkaan vielä kirjoittaa noista eri elämänvaiheista, jos sitte tulee erikseen tehtävä niistä.

Etten tekisi turhaa työtä :)





Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saimme siis Etelä-Suomen PeLasta perhelomakkeen (4-sivuinen). Kaikki tiedot täytettiin, mutta lyhyesti, niin että ne asiat mahtuivat lomakkeeseen.



En enää muista ihan tarkkaan mitä kaikkea siinä kysyttiin, mutta en muista että sisaruksista olisi siinä kysytty? Mutta voin muistaa väärin. Siitä on kuitenkin jo 2,5 v.



Meillä oli myöhemmin irtolomakkeet, joissa oli tehtävänantona sisarukset, lapsuus, kouluajat ym. Muistaakseni ekalla kerralla saatiin nuo tehtävät. Olisko ne antaneet teille nyt jo ne? Lukeeko lomakkeessa sana " perhelomake" ?



Suosittelen että täytät vaan niin tarkkaan kuin lomakkeeseen mahtuu. Ei se niin paljon työtä ole, etteikö sitä voi tehdä 2 kertaa, jos se tulee laajempana uudestaan.

Vierailija
2/3 |
03.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli tee vain rauhassa huolellisesti, työ ei ole turhaa. :) Minulle jäi se käsitys, että tehtävä palautettaisiin vasta ensimmäisellä neuvontakerralla, mutta aivan varma en ole.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sen välissä oli erillään molemmille omat laput, johon kirjotetaan noista eri elämänvaiheista ja suhteista vanhempiin jne. eli olemme saaneet jo ekan tehtävän.

pitääpä alkaa kirjoitteleen, jotta päästäis lähettämään nuo laput...ois niin mukava jo päästä " tosi toimiin" .

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän kahdeksan