Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

LASTENTARVIKE KIRPPAREITA HELSINGIN SEUDULLA??

21.08.2006 |

Moi,



Viikonloppuna olen menossa Helsinkiin, joten voisiko joku paikallinen ystävällisesti kertoa mistä löytyisi hyviä lastentarvike kirppareita? Aina parempi jos sais ihan osoitteen ja aukioloajankin.... :) Auto on käytössä, joten ei tarvi olla keskustassa.



Kiitos!



Helena

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
21.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

...jos joku tietäis näitä....

Vierailija
2/6 |
21.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos jäähallin kirppis on vielä niin se ehkä ja Leppävaaran vermossa.



2.9.2006 alkaen lokakuun puoliväliin on Myyrmäkihallissa vantaalla kirppikset viikonloppuisin ja ne on kyllä parhaat mutta ei auta ensiviikonloppuun =(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
21.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hietsun kirppis on se klassikko missä kannattaa käydä,auki molempina päivinä.

Mariankadulla,ihan loppupäässä(mereltä katsottuna)on yksi käytettyjen lastenvaatteiden/tarvikkeiden liike..Auki lauantaisin 10-14.

Muistaakseni nimi on Kruunukirppu.

Vierailija
4/6 |
21.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Malmin juna-aseman vieressä, bussipysäkkien puoleisessä pääsä siis, on sellainen pöytäkirppis, jossa on yleensä ollut hyvin lastenvaatteita. Itse en ole nyt käynyt, mutta ainakin aikaisemmin siellä oli ihan vakipöytä heti sisääntultaessa, jossa oli todella hyvälaatuista lastenvaatetta. Aukeaa klo 10.

Vierailija
5/6 |
22.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ite olin viime viikonloppuna helsingissä ja kävin sunnuntaina vallilan makasiineilla. lastevaatteiden myyjiä oli paljon ja hinnat edulliset. bodyja, potkuhousuja yms. 0,20 -1¿/kpl. ostin myös toppapuvun kun äippäpakkauksessa tullut on niin iso. maksoi 4,5¿. muutamia lelujakin tarttui mukaan 0,50¿/kpl.

netistä löytyy tarkempi osoite.muistaakseni la-su klo 9-15 on pöytämyyntiä, muuten siellä toimii itsepalvelukirppis.

itse ostin tosiaan pienelle vauvalle, mutta isommillekin näytti vaatetta ja tavaraa olevan. esim rukan sadevaatteita edullisesti. kannattaa tingata ja jos ostaa enemmän niin yleensä saa " kimppahinnalla" . muutama kalliimpikin pöytä löytyi, mutta niissä myyjät olivat ensin ostaneet tavarat ja sitten myivät itse kalliimmalla että jäisivät voitolle. omien lastensa pieneksi menneitä vaatteita myyvät äidit myivät halvimmalla.

Vierailija
6/6 |
22.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos on kiva ilma, niin suunnatkaa ihmeessä Hietsuun. Joskus on lastenvaatteita, joskus ei, mutta kesätunnelmaa riittää aina :)