Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ummetuslääke?

02.03.2006 |

Mikä olisi hyvä ja tehokas merkki raskauden aikana?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joko olet kokeillut leseiden ja luumun lisäämistä?

Eiköhän ne olisi kuitenkin lääkkeitä parempi vaihtoehto...

Vierailija
2/2 |
02.03.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikilla ei nuo leseet eikä luumut tehoa... muita luomukonsteja on juoda paljon vettä, liikkua ja syödä hedelmiä. tai juoda luumumehua. näistäkään ei minulla apua. ainoa, mikä tepsi, oli alkava synnytys. ja synnytyksen jälkeen maha toimi taas normaalisti.



itse kärsin _järkyttävästä_ ummetuksesta keskiraskaudesta loppuun asti esikoista odottaessa. nyt tulossa kakkonen ja sama vaiva alkamassa. kuulin juuri lääkäriltäni, että joillain kuidun vähentäminen voi auttaa ummetukseen. tämä perustuu siihen, että jos suoli valmiiksi täynnä/tukossa, lisäkuitu vaan lisää massaa suolessa. kannattaa kokeilla tuotakin.



minulle terveydenhoitaja suositteli vi-siblin-nimistä lääkettä. toinen jota voi käyttää raskauden aikana on levolac. ja microlax-kerta-annoksiakin voi kokeilla silloin tällöin. apteekissa tietävät lisää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla