Pikaista apua kaivataan!Verenvuoto rv 35+6
Suppareita minulla on ollut jo pitkään ja on ne varmaan paikkoihinkin vaikuttaneet...Tänään huomasin että tiputtelee aivan vähän verta (ei edes koko ajan mutta välillä).Se ei johdu esim. seksistä tms. ja hieman huolestuin.Selkää kyllä jomottelee ja suppareitakin on joten onko syytä huoleen?Päivystykseen soittelin mutta käskivät vain seurata tilannetta.Nyt en tiedä mitä tehdä joten onko kenelläkään kokemuksia vastaavasta?
Kommentit (2)
Minut käskettiin heti näytille kun ilmaantui vähäistä veristä vuotoa.
Viikkoja oli 40. Suppareitakin oli ollut ihan kivasti, mutta niin " mietoja"
etten uskonut synnytyksen alkavan. Matkasin sairaalaan bussilla, metrolla ja vielä kerran bussilla. Sairaalassa olinkin jo 3cm auki ja synnytys käynnissä:)
Vai oliko se se mihin jo olit soittanu. Siellä luulisi ammattitaitoisten ja tietävien kätilöiden osata sulle kertoa mistä on kyse...Istukan ennenaikanen irtoaminen voi olla kysessä tai ns etinen istukka mutta tiettävästi näistä johtuva verenvuoto on runsaampaa ja kivuliastakin ainakin tuon istukan irtoamisvuoto. Ja jos kovasti mieltä painaa niin lähde synnärille näytille.