Lue keskustelun säännöt.
Mitkä Ao Nangin lähirannoista sopivat pikkulapsille?
11.12.2013 |
Hei! Olemme lähdössä ensimmäistä kertaa Krabille Ao Nangiin ja tietenkin haluamme tutustua lähialueen "paratiisirantoihin". Mitkä saaret/rannat olisi parhaita pienten lasten kanssa (2 ja 7v)? Että siis ei olisi isoja aaltoja ja löytyisi hyvin varjopaikkoja ja mahdollisesti jonkinlaisia palveluja.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hei!
Kohdeoppaamme lähettivät terveisiä, että esimerkiksi Hong Island on hyvä vaihtoehto. Siellä on varjopaikkoja, pieni kauppa/baari ja ranta on suojainen. Ranta ei ole myöskään syvä, joten soveltuu hyvin lapsille. Hong Islandille matka kestää noin 45 minuuttia pitkähäntäveneellä.
30 minuutin päässä sijaitseva Chicken Island on toinen vaihtoehto. Rannalla on ravintola ja vessat. Chicken Islandin ranta on matala, mutta se ei ole niin suojaisa eli tuulisella säällä saattaa olla pientä aallokkoa.
Hieman lähempänä sijaitsevat (noin 15 minuuttia) Railey ja Phranang Beach on myös hyvä pitää mielessä. Myös näiltä rannoilta löytyy ravintoloita ja kauppoja.
Saatte kohdeoppailtamme Guide online -palvelusta sähköpostia noin kaksi viikkoa ennen lomaanne, joten voitte vielä ennen lomaanne kysyä oppailta lisävinkkejä.
Hyvää loman odotusta!
Terveisin
Elsi/Finnmatkat
myynti@finnmatkat.fi
10:35