Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Ticketin Plain Rainin lahkeisiin kuminauhat?
22.04.2009 |
Meidän pojalla on Ticketin Plain Rain ja niissä on se vyötärömallin housu. Housut on tosi leveät eikä niitä saa tarpeeksi kiristettyä sillä omalla kiristystarralla. Onnituiskohan siihen laittaa itse lahkeeseen kuminauha? Onko kukaan laittanut? Mitenkähän se toimisi? Häiritseekö se vetoketju silloin pahasti? Siinä on se lahkeen käänne, niin siihen jos tekisi pienet reiät sisäpuolelle ja siitä pujottaisi kuminauhan. Tai olisiko muita vinkkejä miten voisi vähän "tuunata" niitä lahkeita että saisi istumaan paremmin? :)
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
...kuminauhat suorien ulkohousujen lahjeisiin ja ollut ihan tyytyväinen.
Pujotin kuminauhan parsinneulaan, laitoin kumpparin päähän solmun, työnsin neulan sisään vetoketjun vierestä ja ujutin sitten neulaa ja kumpparia lahkeensuussa, jossa meni ihan reilun kokoinen kuja kuminauhalle. Lopuksi vedin neulan ulos vetoketjun vierestä toiselta puolelta ja laitoin solmuun.
Ei kovin esteettistä: lahkeiden sisäpuolella näkyy nyt reiät (mikä on kosteussuojankin kannalta vähän epäilyttävää) ja solmussa olevat kumpparit, joten joku ompelufriikki voinee antaa vielä parempia ohjeita. :)