Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Löytyykö kestovaippoja kaupoista vai pelkästään netistä?

07.04.2007 |

Haluaisin päästä hypistelemään kestovaippoja livenä, mutta tuntuu, että niiden markkinat ovat vain netissä. Tietääkö kukaan, missä pääkaupunkiseudulla myydään kestovaippoja? (Ruohonjuuren tiedän))

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
13.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeksi käydessäni huomasin vaippa hyllyille ilmestyneen kestovaippoja.

Löytyvät siis tavallisten kertis vaippojen vierestä viimeiseltä hylly riviltä.

Vierailija
2/6 |
13.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Useimmissa nettipuodeissa on mahdollisuus käydä sovitusti.

Itse olen ainakin asioinut täällä (on Espoossa) http://www.wilmis.com/

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
07.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On noita kaupoissakin. Yleensä vain yhtä merkkiä per kauppa, mut jos jos johonkin kauppakeskukseen menee, niin lienee helppo katsastaa vähän useampi merkki samalla reissulla. Ainakin CM:ssä, Prismassa ja Stockalla on kussakin yhtä merkkiä. Niin ja AT-lastenturvassa oli kans jotain. En sitten tiedä että onko jossain enemmänkin yhtä aikaa näytillä.

Vierailija
4/6 |
08.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silloin on siellä Lasten Pisteessä (jossa, on lapsiparkki, maksullinen imetystila ja kauppa) Villiankan esittelyä klo 10-15. Villiankan livepuoti sijaitsee Iivisniemessä. Jos asustat lähellä, suosittelen! Kampin lastenpisteessä on myös vastaava tapahtuma, mutta päivää en muista.

Vierailija
5/6 |
08.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sellossa Lapsen Maailma-liikkeessä on Imse Vimsen kestovaippoja.

Vierailija
6/6 |
08.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

monilla nettikaupoilla ja vaippavalmistajilla tuntuu olevan myös myymälä tai työhuone, jossa voi käydä ihmettelemässä vaippoja. Pompoli Pikku-Huopalahdessa tulee ensimmäisenä mieleen. Ja Me&Mamalla on myymälä Uudenmaankadulla.



-Tintti