Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Pikku Delfiinit vauvauinti

22.03.2007 |

Eli mitä maksaa? Ollaan menossa Hesevaan. Kokemuksiakin kuulisin mielelläni.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
23.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me käydään Allergiatalolla. Tilat siellä on tosi pienet, mutta uinninohjauksessa ei ole moittimista. Eikä myöskään yhteydenpidossa, ilmoittavat ajoissa jos on tullut kakkavahinko (puolen vuoden aikana yhden kerran) ja uinnin joutuu perumaan. Viimeksi meiltä peruttiin uinti veden kylmyyden vuoksi, mutta delfiinit järjestivät tilalle uintivuoron. Eli toimii!



Anna

Vierailija
2/5 |
23.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan käyty esikoisen ja nyt tämän kakkosen kanssa heidän järjestämissä uinneissä. Kokemuksia on Allergiatalosta, Käpylinnasta ja nyt Siltamäestä. Siltamäen paikasta pidän ehdottomasti eniten. On tilavat pukukopit ja suihkutilat.



Ohjaajat ovat mukavia, asiansa osaavia ja vastuullisia. Kertaakaan ei ole meillä käynyt niin, että uinnit olisi peruttu. Aika harvinaisia taitavat nuo kakkavahingot olevan.



Mukavia uintihetkiä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli soitin jo aikoja sitten kultakaloihin ja sanoivat että täytälomake nettisivulla niin otetaan sitten yhteyttä kun paikka vapaatuu, mutta yhteydenottoa ei ole vielä kuulunut joten soitin sitten eilen pikku delfiineihin enkä edes hintaa tajunnut kysyä. Onneksi joku sen jo kertoikin. Meillä on maanataina info. Siellä selviää varmasti paljon. Minkälaiset nuo Hesevan tilat on?

Vierailija
4/5 |
24.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset




ovat melko pienet, eli kauhean paljon ennen oman uinnin alkua ei kannata mennä, riippuu tietysti onko vaikka ensimmäinen vuoro :) Meitä ennen ainakin on hitaita pukijoita joten pukuhuoneeseen voi mennä vasta 10 min. ennen uinnin alkua. Meidän vuorossa monet tekevät niin että äiti menee ensin suihkuttelemaan ja isi riisuu vauvalta vaatteet ja äiti tulee sitten hakemaan vauvan suihkuun jolloin isi menee suihkuun ja sitten mennään uimaan. Ja poislähdettäessä joko isi tai äiti lähtee loppulaulujen aikaan peseytymään ja altaaseen jäävä vanhempi suihkuttelee vauvan ja antaa sitten valmiille vanhemmalle.



Kakkavahingoista, niin Hesevassa on tänä vuonna ollut jo kaksi kakkavahinkoa joista ilmoitetaan hyvissä ajoin joko soittamalla tai tekstiviestillä. Ja saimme sitten yhden uintikerran korvaukseksi noista tapahtuneista.



t. katia

Vierailija
5/5 |
23.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Pikku delfiineillä uinnit maksavat 62 €/kk. Me käydään kanssa tuolla Hesevassa joka on tosi kiva uimapaikka kun ei ole normaali uimahalli vaan siellä on sellainen pieni uima-allas. Muutenkin olemme ihan tyytyväisiä pikku-delfiineihin. Ohjaajat ovat oikein mukavia.



Mukavia uintihetkiä!



katia