Eemelin muistolle yhteisöstä löytyy jäseniä joilla pojan kuvia ja päiväkirjakirjoituksia
Kommentit (11)
Oma 5kk poika tuo sen koko ajan mieleen. On poika saanut vielä tavallistakin enemmän pusuja ja rutistuksia.
mistä nyt saitte päähänne että he ovat uskovaisia???? ja entäs sitte??? onks se joku ongelma? vituttaa tollaset nurisijat
ri palautti hänet kotiin. Hoitovirhe.
Tuntuu kauhealta että katsoo omaiset vierestä kun lapsi kuivuu käsiin, antteksi en tarkoita olla tyly mut silti. Voimia kaikille omaisille.
Paitsi yleensä aikuisilla ainakin kuoleman lähestyessä kuivumistila säästää kivuilta enemmän, kuin se että tiputetaan nesteitä. Siis kun on esim. syövän loppuvaihe kyseessä. Omaiset ei sitä ymmärrä ja väen vängällä haluaa tiputuksen loppuun asti, vaikka se ei kuolemaa estä, siirtää ehkä pari päivää, mutta tekee kivuliaammaksi. meni vähän aiheen ohi, mutta toivottavasti pikku Eemelinkin loppu oli kivuton.
Totta kai tuollainen pysäyttää ja saa arvostamaan omien läheisten terveyttä ihan uudella lailla, mutta että joku kertoo itkeneensä koko päivän?!?
Ihana itsekkin samaa mieltä olen tuossa uskon asiassa
Olen samaa mieltä tuossa uskon asiassa
Tuli hirvittävän surullinen olo.