Isänpäivä
Isänpäivä lahja vinkkejä ...viime vuonna tilasimme Fotonetistä mukin lapsemme kuvalla, ja isä oli ikionnellinen.
Kommentit (7)
Kiitos vihjeestä, taidankin tilata sieltä jotain!!
Otan valokuvan kolmen muksun kädestä ja teetän siitä hiirimaton. Kehtaa jopa käyttää työpaikallakin, kun ei ole sillai selvästi esim. lasten naamakuvat tms.. Muut ei välttämättä älyä, mutta iskä kyllä muistaa aina kun vilkaisee.
Kiinnostuin tuosta ideasta muki jossa lapsen kuva.
Mistä ja miten sen voi tilata?
En ole ennen kuullut fotonetistä?
Kiitos jos viitsit vastata.
Viime vuonna isänpäiväksi tilasin iskä on paras t-paidan ja tytölle isin tyttö -bodyn. tänä vuonna tilasin kalenterin lapsen kuvilla. hyviä vinkkejä lahjakas ja vauvatar sivuilla.
www.digiexpress.fi on siis osoite, joudun kirjautumaan sisään, jossa vasta pystyt katselemaan " erikoistuotteita" . Ns Fotomuki maksaa postikuluineen noin 20 euroa. Sieltä löytyy myös muita lahjavinkkejä.
Seppälästä, edessä punainen stop-merkin näköinen kuva jossa valkoisella teksti Daddy. Ja pojalle on ostettu paita jossa teksti " I' m handsome, just like my dad" . Tyttö varmaan askartelee iskälle jotain päiväkodissa.
Viime vuonna tyttö (tuolloin 1½v, poikamme ei vielä ollut syntynytkään) teki perhekerhossa iskälle tyynyliinan: väritti erivärisillä kangastusseilla valkoiselle tyynyliinalle, ja minä kirjoitin liinaan " Hyvää isänpäivää" miehen äidinkielellä.
http://www.lahjakas.fi/index.php