Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Voiko Rela Dropseja antaa sellaisenaan?

04.11.2005 |

Purkissahan sanotaan,että pitäisi sekoittaa ruokaan tai juomaan, mutta eräs tuttuni antaa ihan sellaisenaan ruokailun yhteydessä. Itse olen vasta aloittelemassa sen käyttöä, joten voisiko joku ystävällinen sielu kertoa onko tipat pakko sekoittaa ruokaan? Kiitos jo etukäteen! :)

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli me ollaan annettu ihan pienestä saakka ihan sellaisenaan lusikasta. Alussa ainoastaan parin viikon ajan lypsin lusikkaan pikkasen maitoa relan joukkoon.

Vierailija
2/4 |
05.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

lusikasta, D-vitamiinin myös. Näin olen tehnyt ihan alusta asti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole edes antanut lusikalla, vaan tiputtanut tipat suoraan kielelle, sillä tuntui, että öljymäiset tipat jäävät lusikkaan eivätkä mene perille, kun vauva ei oikein vielä osaa syödä lusikasta... Relathan eivät maistu millekään toisin kuin d-vitamiinitipat, joten en usko, että niiden antaminen sellaisenaan on mitenkään haitallista. Meille taisi myös lääkäri sanoa, että voi antaa sellaisenaan.

Vierailija
4/4 |
05.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tosta mausta. En ole itse maistanut, mutta meidän 2 vuotias haluaa kanssa tipat sellaisenaan ( niinkuin vauvakin ) ja hän sanoo pahaa ja haluaa aina juotavaa päälle :)