Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Instrun silmälasitarjouksesta?

Vierailija
06.04.2006 |

Instrussa on näemmä tarjous, jossa saa kaupanpäälle toist lasit/aurinkolasit silmälasit ostaessaan, onko kukaan koskaan ostanut sieltä. Mitähän siellä on varastovahvuudet ja minkä hintaisia lasit on olleet. Itsellä on noin -4 ja -5 ja viimeksi lasit maksoi ohuilla linsseillä yli 500 Tähtioptikolla. Kertokaapa omia kokemuksianne!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi pistävät uusimmat ja kivoimmat kehykset sivuun tarjouskampanjan ajaksi. Myyvät vanhaa kamaa!



Tyylikkäimmät ja edullisimmat lasit olen ostanut ihan yksityiseltä, ketjuun kuulumattomalta optikolta. Palvelukin parempaa kuin ketjuissa!



Kantapaikkani on Optishop Helsingissä. Löysin netistä tällasen artikkelin, oli valittu vuoden 2005 parhaaksi optikoksi.



Optikko



Siinä kun muut optikot kilpailevat hinnalla ja laajoilla mallistoilla, tarjoaa Vesa Pallasvesa uniikkikehyksiä ja vanhanajan käsityöläistaitoja.



¿Kun muut sanovat, ettei onnistu, olen minä jo tehnyt sen. Korjaan kehyksiä, teen uusia vanhan mallin mukaan sekä suunnittelen itse. Nykyoptikot vain myyvät, minä luon,¿ toteaa vuodesta 1965 alalla ollut Pallasvesa.



Hänen pajassaan syntyvät kehykset ovat ainutlaatuisia ja käyttäjiensä näköisiä.



¿Eivät kaikki halua tällä hetkellä muodissa olevia kehyksiä, eivätkä ne edes sovi kaikille. Hyvännäköiset ja persoonallisuutta korostavat silmälasit ovat kuitenkin kaikkien oikeus.¿



Sitten seuraa paljastus:



¿Olen syyllinen esimerkiksi Esa Saarisen ja Mikko Alatalon silmälasi-imagoihin.¿



Vesa Pallasvesa, Optishop Fredrikinkatu 26.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kuusi