Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kaikki turhaa, eikä mikään enää kiinnosta.

07.04.2006 |

Minulla on aikamoinen vauvakuume, mutta en usko että enään haluaisinkaan lapsia. Raskaudet ovat olleet erittäin vaikeita. Kovat aamupahoivoinnit jne.. Toisen lapseni menetin keskenmenon kautta ja toinen lapseni kuoli synnytyksessä. Synnytyksessä kuollut, oli kääntynyt väärin päin ja näinollen olisi syntynyt jalat edellä. Ennen syntymistä hän kuitenkin oli jo kuollu hapenpuutteeseen, tukehduttuaan napanuoraan.. Onko muilla tälläisiä ikäviä kohtaloita?

Olisi kiva jutella jonkun kanssa, joka oisi kokenut tämän saman..

Tällähetkellä tuntuu että on vaan pelkkää tuskaaa... Mikään ei enään kiinnosta, eikä huvita. Tuntuu että miestäni ei ole haittaneet yhtään nämä " pienet" takaiskumme..

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
07.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulle tuli vain kovin suru puolestasi. Mitään noin raskasta en ole kokenut, kuin kuolleen lapsen synnyttäminen, joten en voi varmaan edes kuvitella, miten suuren surun kanssa olet kamppaillut.



Minun on vaikea uskoa, etteikö miestäsi ole nämä tapahtumat liikuttaneet, mutta ehkä hän kokee ne eri tavalla tai ei osaa näyttää ulos, miltä tuntuu. Joskus voi viedä hetken, ennen kuin osaa reagoida.



Toivottavasti jaksat löytää elämään tuskan keskeltä iloakin. Lohdutuksia ja halauksia sinulle!



-Osse





Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi yksi