Lue keskustelun säännöt.
Punaista vuotoa, IVF sumut ja piikit menossa?!
22.02.2006 |
Mulla 8.puregonpäivä menossa (150IU) ja tänään havaitsin punertavaa/vaaleanpunaista vuotoa pyyhkiessä. Kuuluuko tämä " taudin kuvaan" vai pitäiskö huolestua? Sumuina mulla on suprecur.
Kommentit (3)
Mulla kolmas ivf menossa,eikä mulla ole koskaan tullut minkäänlaista punaista vuotoa.En silti osaa sanoa onko syytä huolestua.kysäseppäs sitä sua hoitavalta lääkäriltä.
Tsemppiä sulle hoitoihin: )
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulla oli vähäistä veristä vuotoa niihin aikoihin kun olin aloittanut piikitykset (gonal-f). soitin klinikalle ja hoitaja sanoi että ei haittaa, joillekin tulee just siinä vaiheessa eikä merkitse mitään. mut tietysti voit varmistaa omalta hoitavalta klinikalta vielä.
Empä tiiä tosta vuodosta, mutta tulin vaan kyseleen että miten on mennyt hoito? Milloin on punktio? Kenen lääkärin luona oot käynyt? Meillekin tuli jo ivf-ajat, toukokuussa olis viikolla 20 punktio ja siirto. Tosin luulen että aikaistuu viikolla, kun kierrot alkaneet lyhentymään, ja noi ajat on laskettu kp 30 mukaan, nyt viime kierto oli vaan 24. Tsemppiä hoitoon!