Ihastunut niin että sattuu!!!
Tuntuu että kemiat on kohdillaan mutta kuun asento ei. Olemme ystäviä ja hän rakastunut toiseen. Minä sitten vieressä tuen ja kuuntelen. Nyt ei ole oikea hetki paljastaa tunteita. Olen vaan ollut tukemassa häntä tässä epävarmassa tilanteessa.
Mitä teen jotta saan hänet tajuamaan että rakastaakin minua? Erinomaisesti synkkaa, ollaan kuin sielunkumppanit. Kyllä hänkin pitää minusta paljon. Mutta yksi este on nyt matkalla.... en voi tähän hetkeen pamauttaa tunteistani.
AUTTAKAA!
Kommentit (4)
Miten täällä on tämä lähes sama aloitus toistuvasti? Jos on kyseessä yksi ja sama ihminen, niin apua et selvästikään tuohon pakkomielteeseesi täältä saa.
En ole tästä aiemmin avautunut. Juttu on tosi tuore.
No tottahan tuo kai on, että se ihastus/rakkaus kestää sen vuoden ja parikin, täytyy siis vaan katsoa mitä tuleman pitää.
Pakkomielle ja pakkomielle, olen vaan niin ihastunut :(
Järki käteen. Ei tuosta voi mitään tulla, mieshän rakastaa toista! Tunne voi kestää vuoden, jolloin omat tunteesi taas ovat jo hiipuneet. Voi sentään. Paras tapa päästä tilanteen herraksi ja rouvaksi on tunnustaa asia tunteiden kohteelle, vaatimatta mitään.