Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voisitko ylpeästi kertoa olevasi Tena Ladyn käyttäjä?

Vierailija
26.07.2015 |

    

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko.

Vierailija
2/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, mistä tulikin mieleeni, että pitää muistaa ostaa kun käyn kaupassa seuraavan kerran. Aivastukset on minulla pahimpia :)

Vierailija
4/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaippoja olen käyttänyt seitsemisen vuotta, eikä hävetä yhtään. Rainbowlla on laadultaan erittäin kilpailukykyisiä vaippoja murto-osalta Tenan hinnoista. Koska käytän isoja vaippoja säännöllisesti kolmen euron hintaero per paketti on iso.

nelikymppinen nainen

Vierailija
5/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mä voisin, tosin käytän niitä halvempia Rainbow-inkontinenssisuojia (maxi-mikälie-super-koko). Syystä että verenvuototautisena mulla on niin runsaat kuukautiset, että vain nuo järeämmät inkontinenssisuojat pitää verenvuodon siellä housujen sisäpuolella. Pahimmillaan viritän taaperon vaipan yöksi suojaamaan vuodoilta.

Nämä ns. yösiteet Always ym. ei käy mitkään, koska niiden suunnittelussa lähtökohtaisesti on ajateltu norminaista keskivertovuotoineen. Verenvuototauti lisää haastetta ja inkontinenssisuojat ovat topakampia tässä asiassa.

Että jos jonkun tekee mieli tirskua kaupan kassajonossa suht nuorelle naiselle joka ostaa inkontinenssisuojia, terveiset vaan että taustalla voi olla vaikkapa tällainen sairaus. Siinä ei ole mitään hauskaa tai tirskumisen aihetta. Mullakin ollut henki löyhällä muutaman kerran mokoman taudin takia.

Vierailija
6/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En todellakaan. Onneksi ei ole ainakaan toistaiseksi tarvinnut ja rukoilen ja toivon ettei koskaan tarvitsekaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
26.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisin kyllä, mutta en tiedä miksi niin tekisin. Yksityiset asiani kuuluvat vain harvoille ja valituille, eikä se tarkoita häpeilyä vaan nimenomaan yksityisyyttä. Siihen kaikilla on oikeus.  

Ap, kerro miksi joku "ylpeänä kertoisi olevansa Tena Ladyn käyttäjä"? Kaverille voi vinkata, jos tarvitsee neuvoa, mutta tapasi ilmaista asia tuo mieleen tilanteen, jossa joku kailottaa tilanteesta riippumatta käyttävänsä karkailusuojaa. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi yksi