HIUSSÄVYTTEET
Mistä saisin vaaleanliilan hiusvärin tai sävytteen? Tänään ostin 17€ maksavan värin ja ei muuten jäänyt mitään päähän, vaikka tein kaiken miten pitääkin. Mieluiten sellainen joka pysyisi enemmän kun vaan 2-4 pesua :)
Kommentit (5)
Jos ei ole luonnostaan vaaleat hiukset niin pitää blondata jos haluaa, että noi värit tarttuu .
[quote author="Vierailija" time="13.07.2015 klo 22:01"]Minkä väriset hiukset sulla on? Ruskeat hiukset eivät muutu vaalean liloiksi pelkällä sävytteellä.
[/quote]
Aivan vaaleat blondit.
Kokeile kattoo cybershopista. Siellö on ainaki ollu
Ovatko kellertävät? Mikäli ovat niin ensin sävytät valkoisiksi/harmahtaviksi, esimerkiksi Directionsin Silver. Sitten siihen Directionsin Lilac.
Tiedäthän suoravärien idean? Ne ovat kuin hoitoaineita, jotka tarttuvat hiuksen pintaan. Siksi hius pitäisi olla jollain tavalla käsitelty, ennenkuin ne tarttuvat kunnolla. Vähintään kunnon shampoopesu ilman hoitoainetta, ja sitten suoraväri perään ja anna vaikuttaa pitkään (1-2h).
Minkä väriset hiukset sulla on? Ruskeat hiukset eivät muutu vaalean liloiksi pelkällä sävytteellä.