Lue keskustelun säännöt.
Onko työvaatteita olemassa äitiysmalleja (poliiseille, hoitajille, vartijoille, jne.)?
17.12.2008 |
Olen itse työssä jossa on omat vaatteet, mutta tulipa vain tänään mieleen kun katselin meidän firman vartijoita, että mitenköhän he pukeutuvat raskaanaollessaan. Vai laitetaanko vaan isompaa kokoa päälle? Kertokaa joku tällaisessa ammatissa oleva!
Kommentit (5)
mut ite tykkäsin vaan laittaa isompia ja miesten malliston housut joka väljemmät
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
on kyllä erikseen äippämallisia housuja mutta esim munisosisko käytti vain isompia kun noissa mamma malleissa ei ollut taskuja ollenkaan.
Tosin jouduin ne itse ostamaan. Sellaiset housut, joissa vatsa osaa saa säädettyä mahan kasvun mukaan.
mutta kaveri hoitajana. Isompaa kuulemma vaan päälle, loppuvaiheessa alkoi olemaan aika säkkejä vaatteet.
Ja toiselta kaverilta taas kuulin, että pienikokoisille naisille on huonosti vaatteita raksalle ollenkaan. En edes uskalla arvailla miten siellä löytää sopivat työvaatteet, jos on vielä raskaana.