Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ei vitsi. Mä olen NIIN onnellinen!!

Vierailija
18.05.2009 |

Onko muita?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vielä 2viikkoa ja päästään muuttamaan tästä kauheasta kerrostaloasumisesta ihanaan uuteen omakotitaloomme!! :D



Yhdyn onneesi =)

Vierailija
2/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään lämmintä oli 20 astetta ja kun ajelin avoautollani ja tuulenvire osui kasvoihin, niin tunne oli onni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mut se että mies vihdoin ja viimein on valmis vauvaan, sillä on enemmän VAUVAKUUME kuin mulla! Ja tätä ei ole odotettukaan kuin 4 vuotta ;) *ihmeitä siis tapahtuu*

Vierailija
4/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun on viiden vuoden lapsettomuuden ja hoitojen jälkeen saanut vauvan, joka on jo sen verran iso, että näillä ihanilla aurinkoisilla keleillä sen kanssa voi vaan hengailla ulkona! Kuten tänään! :)

Vierailija
5/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katselin äsken leikkiviä lapsiani (leikkivät kiltisti ja hiljaa :) ) Isommat autooivat pienempäänsä. Mies korjasi vihellellen ruohonleikkuria. Linnut lauloi ja aurinko paistoi. Istuin terassilla juomassa kahvikupposta ja vaan nautin ja tajusin, että mulla on KAIKKI. Kaikki mikä tekee minut onnelliseksi!

Vierailija
6/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun ihmisille tapahtuu hyviä juttuja. Mä en ehkä ole tänään ollut "NIIN onnellinen", mutta aika onnellinen kuitenkin. Vapaapäivä, sain kivasti erilaisia kotihommia tehtyä, MUTTA MYÖS hoidettua asioita ja luettua romaania kaikessa rauhassa. Lasten kanssa oli kivaa ip. Nyt muu perhe raivaa päivällisen jälkiä (paitsi kuopus, joka pitää mua kiipelypuuna) ja mä tässä naputtelen. Tosi hyvä olo on ...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laskeskelen tässä kuinka paljon enemmän mulla olisi rahaa kun jättäisin mieheni ja kumman olisi järkevämpi ottaa lapset.

Vierailija
8/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

onnellinen. Mulla on ihana perhe, mies ja kaksi lasta ja valtava vatsa, josta n. 6vkon kuluttua pitäs ilmaantua uusi ihme :) ulkona on ihana kesäilma, ja vaikka oon oksennustaudin jäljiltä saanu pyykätä, ni ku nekin saa ulos kuivumaan ni tulee hyvä mieli. Tulee mieleen L. M. Montgomeryn Runotyttö - sarjasta Uuden Kuun Emililan määritelmä, kun se jotenkin niin sanoo, että parhaita päiviä ei oo ne, kun tapahtuu jotain oikein erityistä, vaan aivan tavalliset päivät, jotka peräjälkeen muodostavat tasaisen helminauhan. En siis tarkkaa sitaattia muista, mutta ajatus lienee tärkein.



niin, siksikin on syytä olla onnellinen, että ollaan voitonpuolella tän oksennustaudin kanssa :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerta kaikkiaan ihana fiilis!

Kevät, oon vielä hoitovapaalla, eli saan olla paljon ulkona ja nauttia luonnosta.

Tyttö 1 v. alkanut nukkua kokonaisia öitä, tekee seisontaharjoituksia, on superaurinkoinen tapaus.

Poika 5 v. harjoittelee lukemista ja juttelee noita ihania juttujaan niin että koko perhe saa nauraa usein.

Mies komea, huumorintajuinen, kunnollinen, viihtyy kotona, lepertelee tytölle, touhuaa pojan kanssa.

Itse olen hoikistunut kuopusta edeltäneestä panosta 5 kg, saan taas nukkua, mulla on tyttö ja poika mistä olen haaveillut lapsesta asti, oon rento, ruskettunut ja hyväntuulinen - ja kesä tosiaan vasta alussa!

Voiko parempaa olla? ;-)

Vierailija
10/10 |
18.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

3v poika, toinen tulossa, ihana mies, omakotitalo, 3 autoa, aurinko paistaa!

Ja pienet on minun murheeni kun en löytänyt tänään kaupoista sopivaa paitaa ;-)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kahdeksan