Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapset eri kouluihin

Vierailija
14.05.2009 |

kahdet eri yhteystiedot, tapahtumat, juhlat, jopa samoille päiville voi osua.

Onko lapsilla eri kaverit, eli kumamssakin koulussa tuttuja kavereita vai menekkö toinen ns. yksin toiseen kouluun?

Itselläni on lapsilla ikäero 1v ja en missään tapauksessa laittaisi heitä eri kouluihin. Heillä on sama kaveripiiri ja haluan päästä kummankin vanhempainiltoihin, juhliin jne.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuinka moni on päätynyt tällaiseen ratkaisuun? Onko se miten työlästä? Mitä hyviä puolia siinä voi olla?

Vierailija
2/4 |
14.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten hän pääsi painotettuun opiskeluun. Koulu ei ole täällä meidän alueella.



Kuopus ei ole samassa asiassa lahjakas, joten tuntuisi tosi kököltä työntää häntä sinne siskon lahjojen perusteella. Varsinkaan kun hän ei sitten pärjäisi siskolleen, vaan olisi aina vain "se neron pikkusisko". Hänelle olen nyt miettinyt koulua sieltä siskon koulun vierestä, eri painotuksella.



Kummallakin olisi tiiviit luokat ja kaverit sitä kautta, sitten vielä näitä paikallisia kavereita.



Tietty olisin voinut jättää kannustamasta esikoista ja panna heidät tänne paikalliseen tavalliseen kouluun, mutta olisiko sekään sitten ihan oikein?



Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

joten ei ole kyse vain siitä, että jotakin ainetta on enemmän.



Ap

Vierailija
4/4 |
14.05.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihmettelen miksei toistakin sisarusta voi laittaa samaan kouluun? Ihan samoja aineita siellä opiskellaan ja jotain tiettyä vain painotetaan. Tuskin siitä haittaakaan on.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän neljä