Haluaisitko vaihtaa roolia mun ka? Tai jonkun muun ketjulaisen ka? Tulkaas tänne!
Kommentit (8)
Lapsi leikkii kavereiden kanssa ulkona päivät pitkät, kun on jo koululainen.
työn hakua päivittäin ja työhaastatteluissa, työkkäriss ravaamista.
Mitä sais vaihdossa?
Pitkää päivää tekevä uraäiti. Työpäivät yritän pitää kahdeksan tuntisina, koska lapset on pakko hakea tarhasta, mutta monesti illalla (lasten nukkumaan menon jälkeen) on pakko tehdä vielä töitä läppärillä
Isommat lapset 3 ja 6v ja omatunto vaatii minua leikkimään, ulkoilemaan ym heidän kanssaan illalla niin paljon kuin mahdollista, vaikka olen ihan naatti.
Rv 28 meneillään ja odottelen vaan äitiysloman alkua.
Vaihtaisin osaani kenen tahansa kanssa, jolla on vapaa-aikaa edes vähän enemmän.
Yksi pieni lapsi joka sai talosta astman, evakkoasuminen kälyisessä vuokrakämpssä, ei tietoa tulevaisuudesta, riita myyjien kanssa, parisuhde alamäessä..
Anyone..?
- 1v ikäisen pojan kotiäidin rooli, mies ihan ok työssä tekee kyllä 8-19 työpäivää mutta tekee myös kotitöitä hyvin (hoitaa tiskikoneen, pesukoneen, imuroi, vie roskat ml. vaipat, keittiöhommat jäävät kyllä sinun hoidettavaksi).
Vaihdetaan:
- yhden alakoululaisen vanhempien elämään mahdollisimman pian, mieluusti mukaan myös paljon osallistuvat isovanhemmat
Voisko joku laittaa vähän luxusta peliin?
Nykyinen mieheni on 50-v, hänellä 18-v tyttö, joka on muuttamassa kohta kotoa pois.
Meillä on 2 chihuahaa, rakensimme talon 2v sitten, itse teen apurahalla jatkotutkintoayliopistoon.
Tumma, komea aviomies, jolla hyva tyo. Hyva parisuhde ja kaksi suloista lasta.
Matkustellaan usemman kerran vuodessa eri maihin lomille.
Mutta... ikava koti-Suomeen, ikava sukulaisia, toinen lapsista aiheuttaa harmaita hiuksia, teen toita niin paljon etta on krooninen vasymys... Hoidan lapset ja kodin yksin ma-pe, koska mies niin paljon toissa.
Vaihtaisin suomalaiseen ydinperheeseen, jossa ihana kunnollinen suomalainen mies (lapsia en anna vaihdossa, mutta vauvan voisin ottaa vastaan). Miehen taytyisi osata keskustella kaikenlaisista asioista, omata kunnon mielipiteita, olla kielitaitoinen, hyvin toimeentuleva seka komea.
Ota yhteytta!
ex-mies arabi = ainaista säätöä sen kanssa
tällä hetkellä työtön, rahat siis aina loppu. Jatkuva vitutus päällä.
Mitä tarjoat vastineeksi???