Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kivoja vauvanvaatemerkkejä Espanjassa?

23.04.2009 |

Te jotka asutte Espanjassa, onko siellä joku kiva vauvan/lastenvaateliike ketju/merkki johon kanattaisi tutustua? Ollaan menossa lomalle aurinkorannikolle vauvan kanssa ens viikolla...:)

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
23.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan taaalla, paljonkin. :) Espanjalaiset tykkaavat pukea vauvoja ja lapsia ihan vimpan paalle, tosin joskus omaan makuuni hieman turhan vanhanaikaisesti. Etenkin pikkuvauvat puetaan pitsinuttuihin ja -myssyihin, tytot aina mekkoihin, jopa kylmalla talvisaalla, ja mielellaan iso rusetti paahan - ja pojille kauluspaita ja polvihousut. ;)



Tunnettuja ja suosittuja lastenvaateliikkeita ovat Zara/Kids Class (tietenkin..), Mayoral (http://www.mayoral.com/webmayoral/default.html), Prenatal (http://www.prenatal.es/), Gocco (http://www.gocco.es/).. Mitahan viela? Lisaksi taalla on muutamia kivoja ranskalaisia lastenvaateketjuja, kuten DPAM (http://www.dpam.com/boutique.php), Kiabi (http://www.kiabi.es/), Orchestra (http://www.orchestrafrance.com/es/clients/a_la_une/a_la_une.php).. ja varmaan muitakin.



Tassa nyt ainakin alkuun, lisaa loytyy varmasti paikan paalta. Mukavaa lomaa! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme neljä