Kauanko kesti, että menit sänkyyn nykyisen kumppanisi kanssa?
Siis ensi tapaamisesta/seurustelun aloittamisesta.
Oliko ajoitus oikea teille? Millainen oli eka kertanne?
Kommentit (43)
yhteen. Kihloihin 6kk kuluttua, naimisiin 2v kuluttua... nyt lapsonen 1,5v. Yhdessä 6 vuotta. Onnellisia olemme :)
Sen tiesi muute heti, kun oikea osui kohdalle. Molemmat :)
Oltiin parikymppisiä. Oikea ajoitus. Nyt yhdessä 15v, naimissa 13v, neljä lasta. Ja sen tosiaan tietää heti! :0) Niin ja eka kerta oli hieno!
Olen tavannut ihanan miehen ja mietin, että kauanko ns. "pihtaan". Pelottaa, että menen liian aikaisin sänkyyn. Tai sitten liian myöhään. Vai pitäisikö sitä vaan antaa mennä tunteella... ?
Kiitos kaikille, jotka vastaa.
ap
Varmaan meilläkin tuo 6 h.
Yhdessä 9 vuotta ja 4 lasta
Kiitos. Ja lisää saa tulla. Ja vinkkejä.
ap
Meni kuukauden päivät, samalla alkoi seurustelu. Nyt ollaan oltu 24 vuotta yhdessä, siitä 16 viimeistä aviossa.
Puolen vuoden kuluttua ensi tapaamisesta muutettiin yhteen ja samantien aloin odottaa esikoistamme. Nyt seitsemän vuotta yhdessä, kaksi lasta, kaksi vuotta naimisissa ja kolmas lapsi tulossa. Onnellisia ollaan koko perhe.
halusin ylläpitää "hyvän tytn" mainetta.
Nyt yhdessä 11 v. Lapset 8 ja 4, kolas tulossa. Mun mies on edelleen ihana!
eli mies muutti meille, puolen vuoden päästä mentiin kihloihin, kun raskaustesti näytti plussaa. Ja naimisiin mentiin ensimmäisen lapsen ristiäisissä.
luulen oikeesti että se että nainen ei olekaan helppo nakki lisää miehen kiinnostusta naiseen, halua valloittaa
Ja eka kerta oli melkoista räpeltämistä, mutta kolmas kerta oli taivaallinen. :D
Tiistaina tavattiin ekan kerran, lauantaina mentiin sänkyyn. Ei olla oltu sen ensitapaamisen jälkeen viikkoa kauempaa toisistamme erossa... Helmikuussa tuli 9 vuotta yhteiseloa täyteen, tänään 8 vuotta avioliittoa. Lapsia on 3, neljäs syntyy toukokuussa. Kolahti niin kovaa jo ekoilla treffeillä etteipä voinut sopivuudesta erehtyä :)
Olimme molemmat 16-vuotiaita, täysin kokemattomia ja humalassa. Tavattiin pienissä pippaloissa yhteisen kaverin mökillä. Käytiin yhdessä saunassa ja siitä eteenpäin elämään on mahtunut paljon yhdessä oloa, naimisiin meno ja kaksi lasta.
Jälkikäteen hirvittää, mutta silloin toinen vaan tuntui oikealta. Ja tuntuu edelleen ;)
Lapsia kyllä opetetaan toimimaan harkitsevammin, saa nähdä meneekö neuvot paremmin perille kuin meillä aikanaan. Heti sänkyyn -suhteista kuitenkin harvoin seuraa hyvää, varsinkin jos on kokematon niin seksin kuin seurustelun suhteen ja päässä vasta teini-ikäisen harkintakyky. Meillä oli onnea.
...olin tuolloin varattu, tosin silloinen poikaystäväni oli muutanut ulkomaille eikä ollut aikeissa palata.
Nykyinen mieheni kunnioitti tilannettani eikä yrittänyt mitään. Lopulta intohimo voitti....
10 vuotta yhdessä, kaksi lasta, ihana liitto ja ihanat lapset ja koti meillä. Voi kun ihana ketju tää //hymyilee//
sillä sängyssä ollaan oltu ekan kerran toukokuussa ja seurustelemaan alettiin joulukuussa.
Seurustelun aloituspäivästä kuukauden päästä yhteen muutto, parin kk päästä eka lapsi alulle, pulen vuoden päästä naimisiin.
Nyt kolme lasta ja yhdessä on oltu reilu 5 v.
Oli oikea ajoitus ja ihan ok, eka kerta molemmille, olimme 16 v silloin.