Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä siskossarjan jatkoksi?

30.03.2009 |

Mielipiteitä mikä näistä yhdistelmistä siskossarjan nuorimmalle nimeksi?



Eevastiina Lahja Ottilia (siitäkin huolimatta, että on pitkä)

Sabriina Lahja Ottilia

Helinä Lahja Ottilia



Isosiskojen nimet nämä



Emmiina Lilja Isabella

Anniina Ruusu Mariella

Bettiina Vieno Aurelia

Lumina Pihla Evelia

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
30.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

etunimistä on Eevastiina



mut onhan toi yhdistelmä aika pitkä...siis Eevastiina Lahja Ottilia...toivottavasti ei teillä kovin pitkä sukunimi ole... ;) Ei pian mahdu veroilmoitukseen koko nimi, ym. virallisiin papruihin ;) Mut eihän sillä nyt oikeesti kauheesti paljoo väliäoo..harvoin sitä koko nimeä loppujen lopuks käytetään.

Vierailija
2/6 |
30.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helinä Lahja Ottilia! :)



Tiina :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

... ehdottomasti paras vaihtoehdoista.

4/6 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eevastiina on tosiaan pitkä, mutta kuitenkin kiva.



Sabriina sopis minusta ehkä parhaiten, mutta tulee se povipommi-laulaja menneiltä vuosilta mieleen ;o)!



Helinä taas hiukan minusta eri sarjaa mitä muilla tytöillä, mutta sointuvin yhdistelmä minusta.



Eli ota tuosta sitten selvää ;o)..mutta ehkä kuitenkin antaisin ääneni Sabriinalle!

5/6 |
31.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tykkään todella kovasti Eevastiinasta... mutta tuo Sabriina meneekin nyt edelle. Silloin tytöillä säilyy kaikilla oma etukirjain ja kaikilla on 3-tavuinen nimi. Plus että Sabriina sointuu sisarusten nimiin parhaiten! JA se on oikein kaunis, naisellinen ja kansainvälisestikin helppo nimi, eikä Suomessakaan vieras (Kaunis Sabrina-leffoja on ainakin kaksi tehty, Sabrinoina Audrey Hepburn ja uudemmassa versiossa Julia Ormond), muttei silti ole kovin yleinen nimi! Lahja on kyllä ihan eri maata tyylillisesti sen kanssa..., mutta saa täyden taas tuen tyylillisesti Ottiliasta, joten yhdistelmä saa tasapainon ja mun äänen.



Sabriina Lahja Ottilia! :o)

Vierailija
6/6 |
01.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helinä Lahja Ottilialle! Toi Helinä on jotenkin älyttömän suloinen ja sopii ajallisesti hyvin noihin toisiin nimiin. Eevastina ja Sabriina minun makuuni aivan kamalia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän kahdeksan