Kestovaipoista: Kuinka kauan on liian kauan?
Tilasin kaksi taskuvaippaa eräästä kestovaippapuodista. Myyjä tekee vaipat itse ja olin tietoinen pitkästä odotusajasta ruuhkan vuoksi, mutta olen nyt odotellut vaippoja viikkoa vajaa kaksi kuukautta. Kannattaisiko ottaa yhteyttä myyjään ja kysyä, että onko unohtanut tai jotain?
Ei muuten, mutta lapsi alkaa pian olla jo päiväkuiva, mutta helpottaisi päiväkotivaippojen pesurumbaa jos ne pari vaippaa tulis lisää.
Lisäsin tämä tännekin, kun tuolla vaippapuolella ei näytä kukaan käyvän.
Kommentit (4)
Sitä mietin minäkin. Tavallisesta tuotteesta on kohtuuton aika, mutta noissa kestovaippakaupoissa tuntuu menevän useammallakin firmalla "ikuisuus" saada tuotteita postiin. Ymmärrän, että tekevät niitä sivutyönä ja jonoa on paljon, mutta jotenkin alkaa kyllä mennä yli ymmärryksen.
ap
Olitpa tai et, ota yhteyttä myyjään. Joillakin myyjillä on tosi nopeat toimitusajat, toisilla kuulemma kohtuuttomat, niin kuin tuo.
Se myyjä on varmaan unohtanut koko tilauksen. Ota ihmeessä yhteyttä ja pyydä hyvitys (hinnasta osa pois) kohtuuttoman pitkästä toimitusajasta!
Kaksi kuukautta on kohtuuton aika.