Kaksosista Artturi ja Anttoni. Mitä ehdottaisitte toisiksi nimiksi?
Meillä on ollut mietinnän alla:
Artturi Leo Alvari
Artturi Lassi Alvari
Artturi Henri Sakari
Artturi Henri Eevert
Artturi Leo Eevert
Anttoni X Oliver
Anttori Roni Oskari
Anttoni X Viljami
Anttoni Vili Olavi
Anttoni Esko Juhana
Kommentit (7)
Artturi ja Anton olis kivat, olis kunnolla "oma" nimi kummallakin, sopisivat kuitenkin yhteenkin. Eivätkä mee sekaisin. Eikä Anttonin tartte tavata nimeään kahta kertaa joka paikassa koko elämänsä
Artturi Oliver ja Anttoni Oskar
Artturi Mikael ja Anttoni Daniel
Ja jos on pitkä etunimi, niin jos siihen ymppää pelkästään yhden toisen nimen, tuloksena on melkeinpä aina töksähtävä yhtälö. Nimestä tulee sointuva, jos siinä on Pitkä, lyhyt, pitkä nimi. Lyhyissä nimissä sopii hyvin yksikin toinen nimi.
T:Anttonin äiti, jonka suvussa tuo AnttonI nimi kulkee..
Artturi Eemil ja Anttoni Alex/Aleksi :)
Artturi Leo Oskari on yhtä hyvä. Oscar nimi tulee meillä suvusta, samoin kuin Artturi.
Tuo Anttoni Roni Oskari on hieno nimi toiselle ja toiselle Artturi Leo Eemeli tai sitten tuo Eevert Eemelin tilalle.
Artturille toiseksi nimeksi REINIKAINEN -hymio-.
olisivat toisiinsa paremmin rimmaavat etunimet. Tai Artturi ja Eevertti. Mun inhokkeja nimistä ovat Henri ja Viljami, joten toisia/kolmansia nimiä en kommentoi, tosin kolme nimeä on aikas paljhon, minusta. Itse laittaisin vaikka Onni Artturi ja Ilo Eevertti.