Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mikä ihmeen kuumetauti riivaa?

Vierailija
12.02.2009 |

1,5 vuotiaallani on ollut kuumetta sunnuntaista lähtien lähes 39 astetta. Kuumelääkkeellä laskee, mutta kun lääkkeen vaikutus loppuu, niin kuume nousee samantien. Lääkärissä on käyty, kaikki tutkittu eikä mitään löytynyt. Yleinen vointi on hyvä, juo hyvin, mutta ruokahalu on kateissa. Mitäköhän tarjoaisi? Kokemuksia lukisin mielelläni. Miten kauan olette viime aikoina sairastelleet?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on vastaavaa perheessä. Ei ole influenssa vaan joku muu virus. Kuume tuntuu taittuvan noin kuudennen päivän kieppeillä.



Meillä kelpaa 1,5-vuotiaalle hedelmät, mm. säilykepäärynät ja viinirypäleet häviää hyvin. Ja ruokaa kannattaa tarjota juuri silloin kun se kuumelääkkeen teho on parhaimmillaan, ei silloin kun kuumetta on 39.



Meillä tuo 1,5 v on sairastanut viime torstaista lähtien, eilen oli kuumetta vielä 39,3, tänään näyttää ekaa päivää, että saattaisi taittua tuo tauti. Mutta meillä on sitten kaikki muut vielä tosi kipeitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme seitsemän