Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eläinlääkäreitä paikalla?

Vierailija
05.02.2009 |

Tarvis jotain muita aineita siihen hommaan.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varoja ei ole mennä eläinlääkärille, mutta kotona vanha (18 v.) kissa, joka pitäisi lopettaa. Diapamia on kaapissa voiko sillä lopettaa, mikä annos? Kissa reilu 3 kiloa.

Vierailija
2/4 |
05.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis kituu. Niin voit lopettaa sen laillisesti ampumalla tai kaasuttamalla hiilidioksidilla. Jos ei ole asetta tai hiilidioksidia niin voi voi. Se ei auta kun repiä se 50€ vaikka persnahasta ja viedä kissa lääkäriin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

vie eläin lääkäriin - kerää/lainaa rahaa jostain, pyydä maksuaikaa tai jotain - mutta ole kiltti ja tee kissallesi viimeinen palvelus.

Vierailija
4/4 |
05.02.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuin ihmisillä, suurikin annos/painokilo saattaa metaboloitua eläimellä, ainkain koirilla, paljon tehokkaammin kuin ihmisellä. Jos mietitään kivuttomia keinoja kissan tappamiseen niin eiköhän ne ole pään katkaisu tai ampuminen, pään katkaisu taitaa vaan olla laiton ja jos ampuminen olisi mahdollista eli sinulla olisi ase, niin et varmaan täällä kyselisi. Eli eläinlääkäriin vain siitä, tai jos tuttu metsästäjä vaikka tekisi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kaksi