Lapsi pölli korkit. Millä ihmeellä mä nyt noi pullot suljen?
Ottaa niin päähän että kohta kippaan viemäriin kaikki.
Kommentit (7)
Korkkien kohtalo selvisi. Tuossa mun pullottaessa oli neiti käynyt tiputtamassa ne partsilta alas. Se niistä korkeista.
... loppumattoman syvä rotko...
... virta, joka vie ...
MITÄ?
Etkö voi kävellä tai hissitellä alas ja hakea niitä korkkeja, pestä niitä ja sitten käyttää? Äly hoi!
Ja oltaisiin ilman simaa koko vappu. Oppiipahan, että teoilla on seuraamukset.
Mä sun simoista välitä, mutta kiinnostais tietää minkäikäinen lapsi on päässyt parvekkeelle ilman että ketään huomannut? Hyvä että tippui vaan korkit eikä lapsi.
Simat alas lavuaarista... ei elämä, minkä ikäinen tuonkin kirjoittaja on, lapsi itsekin vielä?
Voiko joku ihan oikeasti kuvitella, että LAPSI ottaa kiusallaan korkit ja heittää ne tahallaan parvekkeelta.. ihan ilkeyttään?
Eiköhän vanhemman tehtävä ole pitää ne korkit lapsen ulottumattomissa, jos ovat niin korvaamattomia. Tai ainakin pitää huoli siitä, että lapsi ei yksin mene parvekkeelle heittämään niitä sieltä alas.
Eli jospa ap nyt katsoisi peiliin ja relaisi vähän - huumorilla kun pärjää toisinaan nipotusta paremmin ;-)
Ja hei: lapset tykkäävät leikkiä, korkeillakin.
Mä jo ilmotin sille, että ei pääse tiputtelemaan ainuttakaan rusinaa ennen kun tulee tänne niitten korkkien kanssa. Ei hajuakaan minne on ne laittanu, yhdessä etsittiin jo.