JOkohan 27-vuotiaana pitää alkaa käyttämään ryppysilmän voidetta?
HUomasin tänään, että tosiaan, minulla lkaa jo ensimmäisiä juonteita näkyä silmäkulmissa. Voi itku! MInkälaista voidetta? Olenko ainoa kellä näin nuorena jo alkavia ryppyjä?
Masentaa ihan kamalasti. Samoin tuossa silmien välissä otsalla on yksi juonne. Paljonko teillä muilla samanikäisillä on alkavia ryppyä?
Kommentit (5)
Mua kosmetologi kielsi käyttämästä mitään " ensimmäisten ryppyjen estoon" -tyyppisiä, koska kuulemma ne stimuloi ihoa niin että tulee sit mustapäitä entistä enemmän. Sekä teini-iän että ikääntymisen huonot puolet samassa naamassa ;)
Ikää on 48 eikä ole vielä silmien ympärillä eikä missään muuallakaan ryppyjä tai juonteita. Mun äiti oli kans pitkään tosi sileäihoinen, mutta rupsahti sitten nopeasti 65 vuotta täytettyään. Mulle käy varmaan samalla tavalla. No, kunhan kuusikymppiseksi näyttäisin nuorekkaalta, että saan kuopuksen täysi-ikäiseksi.
mä oon käyttäny nyt pari vuotta (ikää kohta 22) sellasta Lumenen roll-onia, en tiedä onko tehonnu, mutta psykologiset vaikutukset ainakin on. " Aikuisten" oikeisiin ryppyvoiteisiin siirryn hieman vanhempana. Mulla on kyllä jo nyt paljon naururyppyjä, saa nähdä millainen olen mummona :) silmät kurtussa sitten!
Ja käytän aina välillä jos muistan noin. kerran viikossa. En itse lyki naamaan mitään ylimääräistä rasvaa ja ihoni on loistavassa kunnossa. (tämä ei kaikkiin tepsi, mutta meidän suvun naisiin kyllä)
ala vaan rasvata, säilyy sitten pidempään siloisena. Tai ainakin sitten tiedät yrittäneesi kaikkesi.. :)
Minä aloin rasvata jo pari vuotta sitten, nyt ikää 28.