Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä ikäisten lasten kanssa ei enää ole koko ajan kauhee hässäkkä?

Vierailija
17.04.2008 |

Meillä 3v ja 1v, jatkuvasti juoksen pyyhkimään pyllyä, nostamaan kuralätäköstä, ruokkimaan, vaihtamaan vaippaa, niistämään, kokkaamaan. Ja jatkuvasti joku roikkuu lahkeessa inisemässä tai rankuttaa äitiä. Huh, minkä ikäisenä ne ei enää tarvi mua ihan kaikkeen?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

;-)

Vierailija
2/4 |
17.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on nyt 2- ja 4-vuotiaat, ja nyt parin kuukauden sisällä lapset ovat alkaneet leikkiä yhdessä, ja isompi auttaa pienempää. Eivät koko ajan vaadi aikuista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuosi sitten meillä oli just tuota :) Nyt pojat on 2 ja kohta 4 v, ihan koko ajan ei torppa kaadu niskaan.



Noo... aamulla kun oli just saanut jätkät syötettyä, puettua, pestyä ja niistettyä ja aioin lukea lehden (enkä jaksanut piitata siitä että sohvatyynyt muuttuivat moottorikelkaksi), säntäsi vanhempi kielimään että pikkuveikka ajaa traktorilla jossakin.



No, olipa sitten kipannut tuhkat lattialle ja kuskasi niitä pitkin olohuonetta...



Sitten vähän siivottiin ja siivottiin vielä pikkuveikan kakatkin housuista...



Mutta ihan joka hetki ei enää ole kaaosta :D Mä luin sen lehden kuitenkin!

Vierailija
4/4 |
17.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kans 1 ja 3-vuotiaat

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kahdeksan