Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Olen free ja teen töitä kotona. Nyt on pitkään tuntunut

Vierailija
02.12.2008 |

etten pysty keskittymään kotona. Mihin menen? Työntekoon riittää läppäri. Kirjastot on jotenkin kolkkoja. Vai onko Helsingissä joku kodikas kirjasto? Kahvilatkin on kivoja, mutta ne ei saa olla liian täysiä tai ahtaita, ja niissä pitää kehdata istua kauan parin kahvikupin hinnalla. Ideoita?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

eiks sellaseen pääsisi. Oma rauha ja luukku.

Vierailija
2/3 |
02.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse tykkään kovasti molemmista. Toinen vaihtoehto voisi olla jonkun museon kahvila, niissä on usein kiva rauhallinen tunnelma ja sielä voi istua kauankin.



Tamminiementien kahvilassa voi myös istua ikuisuuden ja ryypiskellä teetä rajattomiin (samalla hinnalla on ainakin aiemmin voinut juoda useita kuppeja. Siellä on myös ihanan mukavia sohvia ja tuoleja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

parhaiten tunnun tekevän töitä, kun on hieman elämää ympärillä, sellaista mihin itse ei tarvitse osallistua :-)



Kiitos kolmonen vinkeistä, nuo kuulostivat oikein hyviltä. Testailen heti huomenna ainakin noita kirjastoja.