Miten saada mies " pyytämään" asioita seksissä?
Itseäni kiihottaisi suuresti se että mieheni pyytäisi tekemään hälle erilaisia asioita sängyssä, esimerkiksi ottamaan suihin tms.
Olen puhunut hänelle tästä toiveestani mutta hän kokee sen jotenkin vaikeana ja sanoo ettei hän ole yhtään sellainen " käskijä" -tyyppi, plaaah!!
Fantasioin siitä kuinka hän pyytäisi imemään munaansa ja pitäisi vaikka samalla päästäni/hiuksistani kiinni.
Miten mieheen saisi edes vähän alfaa, jos ei käskijää niin ainakin pyytäjää?
N32
Kommentit (10)
Feministit vaativat 2020, takaisin miehisyyttä ja valitsevat Ike:n neuvonantajakseen edunvalvontaansa.
Jos nyt ei tehtäis tästä tän suurempaa " yhteiskunnallista" tahi poliittista vääntöä. Eiköhän kyse liene lähinnä miehen persoonasta ja siitä mikä tuntuu niin sanotusti luontaiselle hänestä. Luonnettahan ei voi muuttaa enkä sitä todellakaan haluakaan mut pientä säätöä yhteen osaan sänkyelämässä. Fantasioitahan saa olla ja tämä yksi omistani jonka soisin toteutuvan.
N32
Persoonaa muokkaa vuosien varrella kokemukset, sekä syötetty aivopesu.
Ja näinollen kun viimeiset " alfat" kuolevat sukupuuttoon ja sitä ennen siirtyvät osastoon " paketti viagraa" ennen itseään koskettelua.
Seuraava sukupolvi jotka tällä hetkellä ovat alle 30v, kun he astuvat remmiin niin käytösmalli on muuttunut hempeäksi hellyydeksi.
Isältä pojalle hiljaisen tiedon siirtäminen käy mahdottomaksi sillä äidit pitävät huolen että " naiseutta loukkaavaa" tietoahan ei puhuta talossa, siis jos iskä haluaa saada vielä ennen eläkkeelle siirtymistään.
Mailma muuttuu ja sitä hallitsevat naiset. Meidän miesten on sopeuduttava uuteen mailman järjestyksen tai muutettava johonkin takapajulaan.
-Antero-
Lienee tosiaan aikalailla persoonakysymys tuo, ennemmin kuin yhteiskunnallinen seikka, Anterolle tiedoksi. Jos olisit miehen kanssa seksiä harrastanut niin tietäisit. Toiset tykkää rajummasta, toiset hellemmästä.
Ap:lle; ehkä miehesi pikkuhiljaa oppii " ottamaan valtaa" seksissä. Esim. alkuun voit kysyä mitä hän haluaa, ehkä silloin kertoo sen, ja sitten seuraavalla kerralla " pakotat" pyytämään, eli härnäät ja kiusoittelet, kunnes pyytää :) Tai jos taustalla on jotain syvempiä ongelmia, niistä varmaan miehen kanssa voisi jutella
nuolet miestä kun seuraavan kerran mies odottaa sinun ottavan suihin.
Annat miehen vain kärsiä ja tuskan kasvaa kun odottaa kunnon imua :)
Nuolet terskaa, vartta ja vähän palleja. Sitten puolivahingossa otat hellästi kyrvän pään suuhusi imemättä yhtään ja taas siirryt nuolemiseen. Jatkat tätä niin kaukan kunnes ihan varmasti mies ottaa ja tarttuu päähäsi/huutaa tms. :)
Kokeile ainakin!
Ei aina ole helppoa, kun halut, toiveet ja haaveet eivät kohtaa. Mutta kyllähän sitä kai jokainen haluaa omaansa ilahduttaa ja tälle hyvää tehdä?? Itsekin olen joustanut ja yrittänyt olla toisen mieliksi, mutta pitää muistaa, että seksi on kahden (vähintään) kauppa, ja sen kuuluu olla molemmille nautinnollista!
Exällä oli tapana ruinata, että ratsastaisin kyykyssä, niin että hänellä on se paras mahdollinen näkymä ja tunto, ja mulla ei taas tunnu missään. Vaikka hän tiesi, että asento on mulle tukala ja epämiellyttävä, niin hän aina halusi sitä silti. Jos hän olis kuitenkin jossain muussa vaiheessa rakastelua antanut mullekin jotain, mikä tuntuu, en varmaan olisi alkanut vihata tuota asentoa. Mutta koska aina jäin ilman sen suurempaa nautintoa kuin tulessa olevat reisilihakset, mulle jäi tästä ainainen trauma enkä edelleenkään, yli 10 vuotta ja muutamaa miestä myöhemmin en edelleenkään halua ratsastaa, se ei vaan tunnu miltään, vaikka pysyttelisin miestä lähempänäkin.
Sen sijaan toisen exän fantasian siitä, että puhuisin tuhmia, yritin parhaani mukaan toteuttaa, vaikka salaa naurattikin ihan hirveästi ;-) Tehtävän teki melko haasteelliseksi se, että mies oli irlantilainen, joten mun piti sitten vielä puhua tuhmia vieraalla kielellä ;-)) Yritin kyllä parhaani, koska tämä mies halusi aina tyydyttää mua haluamillani tavoilla.
Aikoinaan vielä pyysin vaimoltani erilaisia asioita. Niistä seurasi aina vain kiusallinen hiljainen hetki.
Pari kertaa on ottanut kumin kera suihin. JES!
Itse olen sanonut, että teen [u]aivan[/u] mitä vaan.
miten tuo sinun tilanteesi liittyy nyt tähän minun tilanteeseeni?
N32
Tiedän heti , milloin mieheni tahtoo kunnon imut, ei tarvitse enää arvailla. Mieheni ongelma oli ehkä se, että hänen oli vaikea olla vain saavana osapuolena.
N35
Meidän kulttuurimme tänä päivänä kieltää miehiltä " alfa" käyttäytymisen.
Se mitä naiset usein haluavat niinkuin kuvailit, niin valitettavasti kyseessä on katoava käytösmalli.
Syyllisenä voitte pitää feministejä ja kaikkea muuta tasa arvo hömppää.
MISSÄ KERROTAAN NYKYNUORILLE " pojille" ETTÄ NOIN SAISI KÄYTTÄYTYÄ SEKSISSÄ?
Sitä pehmeää rakastavaa hellää vaaditaan oikein opettus hallituksen tukemana.
Samoin naiset " livenä" harvemmin kun jossain seurueessa keskustellaan seksistä yleisaiheena, niin yksikään nainen sano että " musta on mahtavaa kun mua oikeen kunnolla pannaan, ja hiukka dominoidaan" ....
-Antero-