Joko on selvinnyt mitä elimäellä oikein tapahtui
kun se koira tappoi sen pojan? Ja miksi tappoi??
Kommentit (6)
Koira villiintyi, joko provosoituna tai muuten vain, ja tappoi pojan (eipä tarvitse kuin kaulasta napata, niin se on sitten siinä).
Mitä ihmettä te oikein luulette?
Ei tässä mitään ihmeitä luulla, kunhan ihmettelen, mikä sai koiran tekemään niin. Jos ei ole aiemmin käyttäytynyt agressiivisesti, niin mikä mahtoi laukaista tilanteen?
ja vanhempien kirjalliset lausunnot. Lisänä voi myös lähettää vanhempien videoterveiset- miltä tuntuu nyt, vieläkö surettaa. Ps: foto olis kiva.
Siinä mielessä koirat eivät mitenkään voineet pitää poikaa lauman jäsenenä. Ja osasikohan poikakaan ihan oikein toimia koirien kanssa. Alusta asti olen ajatellut, että poika teki (tietämättömyyttään) jonkin sellaisen eleen, jonka koira tulkitsi uhkaavaksi.
Nuo naapureiden kommentit, että koira oli ennenkin agressiivinen, voi jättää omaan arvoonsa. Jokaikisestä pikku-puudelistakin, joka on kerran edes haukahtanut, sanottaisiin tuollaisen tapahtuman jälkeen, että " ainahan se oli kovin agressiivinen" .
Tuttavani asuu elimäellä ja kysyin häneltä, niin hän vaikeni asiasta kokonaan. Mitä ihmettä siellä oikein tapahtui.