Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

6 v. tytöllä känsä isovarpaassa (varpaan " takana" ). MIten känsä hoidetaan pois?

Vierailija
27.03.2008 |

eli siis jalkapohjan puolella ja on nyt ihan käärmeissään koko asiasta, kun tietty vähän sattuukin. Itse huomasin känsän vasta eilen, kun tyttö mainitsi asiasta. Varmaan tullut talvikengistä, jos on välillä jalka kastunut :-(



Mikä hoidoksi?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan niitä lääkkeitäkin, mut ne on sellaisia myrkkyjä, etten niitä lapselle laittaisi. Ennen niissä on ollut 12v ikärajakin, en tiedä miten nykyään. Jos lapsi ei kävelemään pysty, känsä voidaan poistaa lääkärissä jäädyttämällä, polttamalla tai leikkaamalla.

Vierailija
2/4 |
27.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pysyi mukana vuoden verran,ei kuulemma haitannut ja tässä pari päivää sitten huomasin sen kadonneen;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

isohko känsä kädessä ja haittasi jopa kirjoittamista ja oli kipeä. Ostin kaupasta känsälaastarin jota pidin päivän ja sitten pinseteillä nypin juuria irti. Laitoin uuden laastarin ja taas seuraavana päivänä nypin pinseteillä. Nyt näyttää että känsä on lähtemässä kun juuret sai pois. Enkä laita enää laastaria.

Vierailija
4/4 |
27.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset


Ei kai känsällä oo juuria?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän yhdeksän