Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oi! Ensi kesän lomaa odotellessa, on mukava suunnitella vaihtoehtoja.

Vierailija
27.11.2008 |

Kokemuksia autoloma matkasta keski-Eurooppaan tai tulisiko kalliiksi ottaa interrailjunaliput 2+2 henkeä. Junassa olisi se hyvä puoli, että ei tarvitsisi istua köytettynä autoon.

Autoilusta on kokemusta Helsingistä-Tukholmaan ja Helsinkiin Haaparannan kautta. Viikko meni tuohonkin ajeluun aikaa. Paljonko pitäisi esim. Munchenin matkaan varata aikaa autolla tai junalla mentäessä? Entä budjetti? Mitä muuta kannattaa ottaa huomioon?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisi voinut vaikka antaa miehelle joululahjaksi hyvät matkasuunnitelmat. Sitten vain toteutus puuttuisi...

Vierailija
2/4 |
27.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kauppareissut autossa lapsille jo tuskaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

haaveilemaan samantapaisesta reissusta.

Oma auto on siitä kiva, kun pääsee perille asti. Lasten kanssa sitä matkatavaraa kuitenkin on melko paljon ja juna-asemilta pitäisi sitten aina kantaa kamat hotelliin tms.

Vierailija
4/4 |
27.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Auto olisi hyvä, mutta junassa ei tarvitsisi istua paikoillaan, mikä tuntuisi rennommalta matkanteolta. Voisi vaikka tarvittaessa ottaa makuupaikat

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kuusi