Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten säännölliset menkat muilla on ollut synnytyksen jälkeen?

Vierailija
13.03.2008 |

Meillä on nyt reipas 2kk ikänen vauva ja yhdet mankat on ollut ja nyt toisia odotellaan! Niitten olis pitänyt jo periaatteessa alkaa, mutta mitään ei ole kuulunut!! Periaatteessa ei pitäis olla raskaana ja en tähän saumaan halua lisää lapsia. Stressi on ollut kans huipussaan joten voiko olla vain et myöhästyminen johtuu stressistä tai ei sitten ole vain kierto vakiintunut? miten muilla?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alkoivat 4 kk synnytyksen jälkeen. Kolmet ekat menkat tulivat viikon-kahden viikon epätahdissa, mutta sen jälkeen ovat olleet liki kellontarkat.

Vierailija
2/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Säännöllisiksi muuttuivat 6kk synnytyksestä. Täysimetin 8kk.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

...kiurukan kyllä laitatin 4kk synnytyksestä, et voipi olla se syynä?! Imetyksen olen lopettanut kuukausi sitten... raskaana en ole.

Esikoisen jälkeen menkat alkoi 10kk kuluttua synnytyksestä(imetin 12kk) keskimmäisen jälkeen 8kk(imetin 10kk)...ja olivat aina säännölliset.

Vierailija
4/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

T. 2

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kahdeksan