Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Harmi, kun vanhetessa aineenvaihdunta hidastuu!

Vierailija
13.03.2008 |

Eilen illalla mietittiin miehen kanssa, miten " huolimattomasti" pystyttiin syömään nuorempina. Eikä nytkään siis olla ikäloppuja (minä 30- ja mies 31-v), mutta jos oltaisiin jatkettu samaa rataa, olisi kiloja kertynyt vuosien saatossa huomaamatta.



Joskus 20-25-vuotiaina syötiin ainakin kerran viikossa Mäkkärillä tai ulkona pizzaa tai kebabia. Ainakin kerran viikossa syötiin jättimäinen irttaripussi tyhjäksi, samoin kului n 6 litraa limsaa viikossa. Keksejä, pullaa ja suklaata päivittäin. Ja usein paistettiin vohveleita tms kerran viikossa iltapalaksi.



No, kerrottakoon vielä, että olen 169cm pitkä ja tuolloin nuorempana 8 vuoden aikana tuolla mässäilyllä ja kahdella raskaudella paino nousi 50 kilosta 56 kiloon. Jätimme tuon herkuttelun pois reilu vuosi sitten ja pelkästään sillä painoni laski 51 kiloon. Nykyisin herkuttelemme yhtenä päivänä viikossa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

syö oikein.

Vierailija
2/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä näkyy juuri siinä, ettet voi vanhetessa syödä samalla tavalla ja yhtä suuria määriä kuin nuorempana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

paikkaansa tuo 25 vuoden raja.

Vierailija
4/4 |
13.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Inhoan ruuanlaittoa ja syöminen on tylsää, hyvä että vähenee moinen rumba.



Kai tähän saisi tulla vähän mummonlihaakin luiden ympärille. :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä kuusi