Minkä ikäinen oli lapsi, kun heitit syöttötuolin pois? (Siis sellaisen josta lapsi ei itse pääse pois.)
Kommentit (9)
lapsi oli 6 kun muuton yhteydessä lahjoitin sen raskaana olevalle siivoojalle...
keittiön tuoleille niin siinä samalla sit vietiin syöttötuoli varastoon. Meillä ei edes ole mitään koroketta tossa tuolilla. Tosin noi on siitä hyvät että niissä on leveä selkänoja ja pienet käsinojat niin on pojalla helpompi istua kuin jossain perinteisellä tuolilla.
Oli vaarallisempaa se kiipeily siihen ja pois kun kaari oli siinä tiellä.
Tyyny tuolilla vai? Tai ei kai, voisi olla vaikea nousta ja tulla pois. Mutta siis millainen ratkaisu?
T. ap
Meillä siis kiinteä syöttötuoli, johon lapsi täytyy nostaa. Kaksivuotias lapsi syö myös tavallisella tuolilla istuen, mutta on niin eläväinen, että on kieltämättä kätevää nostaa hänet syöttötuoliin, josta hän ei itse pääse pois. Tekisi vain mieli heittää koko romu jo hiiteen... Kaikki lyövät siihen aina jalkansakin.
Siispä alkoi istua normituolilla...
Vauvan istuvat syöttötuolissa, juovat nokkamukeista ja autetaan syömisessä... ajattelee poika...
Onko se sotkeminen niin kamalaa? Meidän kuopus ei suostunut enää 1,5-vuotiaaana syöttikseen, ja otettiin sit pois.
oli 2v1kk kun muutettiin ja syöttötuoli ei muuttanut mukana :)
siitä asti tavall. tuolilla istunut. alussa wc-koroke pepun alla pari kk.
Ravintoloissa ja kavereiden luona käytämme hänellä usein vieläkin syöttötuolia, kun muuten syöminen on lapselle hankalaa (=sottaista).
Syöttötuolista on hyvä luopua sitten, kun syöminen tavalliselta tuolilta onnistuu hyvin eikä ole lapselle hankalaa.