Karkasipa nopeasti, siis uusiksi...Huhuu Lassie-uskolliset!
City-Marketin oranssi tai tummansininen Lassie-Tec kaksiosainen välikausipuku pakko saada... Kuitenkin 85 euron suolainen hinta mietityttää. Muistaako kukaan, onko Lassiella tapana tehdä tulevan talven mallistot kevään värimaailmaa noudattaen? Jospa malttaisinkin nyt mieleni ja jättäisin puvun hankinnan tulevaan talveen. Käyttöaikaa sille tulisi pitempään kuin vk-puvulle..
Kommentit (8)
Kiitos vastauksesta Taneli5! Meillä jo onkin se tämän talvinen sininen ja mieluisa onkin. Ajatukseni lentelee jo ensi talven väreissä, josko tarjolla olisi sitten oranssia tai tummansinistä...
En muista Lassietecilla aikaisemmin olleen oranssia välikauteen. Muistaako joku muu olleen? Niin, mutta meillä on ollut jo aikaisemmin Lassietec talvihaalari, jossa oli tummansinistä ja oranssia. Ei noilla väreillä taida mitään logiikkaa olla ollut.
Mä olen kieli pitkällä odottanut löytäväni viimeinkin jotain ORANSSIA :) Oon ihan kypsä limenvihreeseen ja siniseen...
Mä ostin pojalle talvihaalariksi Lassien (normi-Lassie, ei ns.tekninen kangas) ruskea-ruohon vihreä-valkean haalarin ja on ollut aivan unelma-ihana! Haalari maksoi Prismassa muistaakseni 39e mutta tollasella vajaa 2v:lla toiminut ja kestänyt täydellisesti, ei edes kulumaa tullut peppuun/polviin! Pakko sanoa, että kokeneemmat olivat oikeassa, kun sanoivat, ettei vauva/taapero tartte mitään sadan euron huipputeknisiä kamoja :)
Että ehdottomasti Lassieta fanitan! Onko muuten kevätmallisto jossain jo nähtävillä?
On Cittarin " oma väri" ja muilla kauppaketjuilla on eri värit. Harmittaa vietävästi, kun periaatteesta en haluaisi ostaa samaa pukua kalliimmalla kuin viereisessä Prismassa. Hintaeroa siis 20 euroa. Mutta itseni tuntien askel taitaa johtaa Prisman sijasta Cittariin... Mahtaakohan City-Marketilla olla keväisin joku Lassie-kampanja, tietääkö kukaan?? Siis tarkoitan, että Plussakortilla kaikki Lassiet esim. -15 % tms.
Viikonlopun aikana Lassie sivut eivät auenneet. Oletin että päivittävät kevätkuvastoa, mutta eipä ole nyt kuin talven mallisto vieläkin. Olisi jo aika laittaa kevätmallisto! Eihän tässä malta odottaa.. :)
Mä ihastuin eilen anttilassa lassien oranssi-ruskahtavaan haalariin. Mielestäni on kiva että välillä tehdään haalareita jotka voi ottaa käyttöön pikkusisaruksella oli se sitten tyttö tai poika. Hintaa haalarilla oli 75e, joten jäi vielä kauppaan koska oikeaa tarvetta sille ei ole. Meidän 2,5vuotiaalle isoveljelle sekä alle vuoden ikäiselle pikkusiskolle on jo kevääksi reimatecin haalarit sekä isoveljelle myös 2-osainen " merkitön" asu. Luulisin että näillä pärjätään.
prisman pinkki ja sininen puku. Paitsi että sinisessä takissa oli mustat housut.
Eli välikausipuvuissa on ekaa kertaa jopa 5 eri värivaihtoehtoa. Yleensä on ollut 2-3.